Bogowie i boginie mitów greckich

Bogowie i boginie mitów greckich - Manuela Adreani (ilustr.) | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Manuela Adreani (ilustr.)
WYMIAR
12,16 MB
NAZWA PLIKU
Bogowie i boginie mitów greckich.pdf
ISBN
5208933357100

OPIS

Starożytni Grecy wierzyli, że światem rządzą potężni bogowie i że ich siedzibą jest góra Olimp, z której szczytu kierują ludzkimi losami. Jednak – mimo swej boskiej natury – przedstawiciele greckiego panteonu mieli więcej wspólnego ze zwykłymi śmiertelnikami, niż może się to na pierwszy rzut oka wydawać. Zaprezentowane w tej książce mity, zilustrowane niezwykłymi rysunkami Manueli Adreani, przeniosą młodych czytelników w fascynujący świat dawnych wierzeń i pozwolą poznać lepiej jego mieszkańców: wszechmocnych, ale i pełnych ludzkich słabości bogów, śmiałych herosów i zadziwiające stworzenia, które mogłyby stać się bohaterami współczesnych opowieści fantasy.

Może być: mitologia grecka mitologia rzymska mity skandynawskie i innych kultur DRZEWO GENEALOGICZNE BOGÓW GRECKICH KAŻDY Z BOGÓW MIAŁ SWOJE ATRYBUTY I SPECJALNOŚĆ ZEUS - ojciec bogów i ludzi, pan nieba i piorunów POSEJDON - władca mórz HADES ... Olimpijczycy. Wpływ starożytnych mitów greckich pozostaje po wielu wiekach w sztuce, architekturze, języku, literaturze i współczesnej telewizji i filmie.

Zaczęła się mitologia starożytnej Grecji źródło inspiracji dla słynnych autorów Hellady. Bogaty materiał na artystyczną ... Bogowie i boginie mitów greckich - Opinie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI