Poczet władców Polski

Poczet władców Polski - praca zbiorowa | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
12,88 MB
NAZWA PLIKU
Poczet władców Polski.pdf
ISBN
6088452074988

OPIS

Mało jest w historii kwestii tak przyciągających powszechną uwagę jak żywoty władców, ich biografie bowiem to najczystsza synteza losów państwa i narodu. W ich żywotach skupiają się – jak w soczewce – blaski i cienie dawnej Polski.Pomazańcy Boży wpływali na bieg naszych dziejów, zmagając się równocześnie z problemami zwykłych śmiertelników – chorobami, troskami rodzinnymi, poczuciem zagrożenia. Autorzy książki potrafili w sposób zajmujący i przystępny ukazać ich zarówno jako suwerenów z wszelkimi atrybutami władzy i potęgi, jak i normalnych ludzi, z miłostkami, fobiami i przywarami. Anegdota i mało znane epizody często więc goszczą na stronach tej pięknej książki, ułatwiając zapamiętanie podstawowych faktów. Obszerne rozdziały poświęcono nie tylko poszczególnym władcom – od Mieszka I po zdetronizowanego przez powstańczy sejm Mikołaja I, lecz także dynastiom, koronacjom i regaliom, mechanizmowi wolnej elekcji, królewskim rezydencjom i nekropoliom.Niewątpliwym atutem jest przeszło 800 ilustracji przybliżających miniony świat. Zobaczyć tu można m.in. monarsze insygnia i medale, dawne zamki i katedry, królewskie pieczęcie i pergaminowe dokumenty, a także malarstwo o tematyce historycznej. Poruszanie się w gąszczu faktów ułatwia przejrzyste kalendarium, obejmujące również wybrane elementy dziejów powszechnych.

Do tej pory obrazy można było zobaczyć na kilku wystawach w największych miastach Polski. Poczet władców Polski, którego nigdy nie widziałeś @ histeryk_13 wielkahistoria.pl # polska # historia # sredniowiecze # malarstwo # sztuka # ciekawostki Zapomniane wizerunki średniowiecznych królów i książąt Projekt „Nowy poczet władców Polski" został zainicjowany w 2004 roku przez Andrzeja Pągowskiego. W jego ramach wybitny polski grafik i portrecista - profesor Waldemar Świerzy, na podstawie najbardziej aktualnej wiedzy historycznej, stworzył 49 portretów władców. Na podstawie ponad 50 kronik i materiałów źródłowych, polskich i zagranicznych, oraz 36 starych map cudzoziemskich autor opracował, po raz pierwszy, poczet słowiańskich królów lechickich w okresie od XVIII w.

Wpłać dowolną sumę za pomocą wygodnej elektronicznej płatności, takż... Jeżeli chcesz abyśmy kontynuowali naszą działalność wesprzyj nas nawet niewielką kwotą. Wpłać dowolną sumę za pomocą wygodnej elektronicznej płatności, takż... Poczet władców polskich Nowożytność Polska w XIX wieku I wojna światowa Okres międzywojenny II wojna światowa PRL i III RP Polska w XX i XXI wieku Treść została zweryfikowana i sprawdzona.

POWIĄZANE KSIĄŻKI