Kuchnia portugalska

Kuchnia portugalska - Elżbieta Adamska | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Elżbieta Adamska
WYMIAR
9,41 MB
NAZWA PLIKU
Kuchnia portugalska.pdf
ISBN
6230133464254

OPIS

Można się pokusić o wymienienie kilku dań charakterystycznych dla kuchni portugalskiej, które znają i kochają wszyscy. Takim przysmakam są dania z dodatkiem bacalhau, czyli suszonego solonego dorsza. Portugalczycy szczycą się, że potrafią przygotować 365 dań z tak przygotowaną rybą w roli głównej.

Co prawda kuchnia portugalska oparta jest w dużej mierze na mięsie , rybach i owocach morza, jednak wegetarianie znajdą w niej także coś dla siebie. Miłośnicy bezmięsnego jedzenia z pewnością zakochają się w portugalskich warzywnych zupach. Jedno z najbardziej rozpoznawalnych dań kuchni portugalskiej.

Takimi przysmakami są dania z dodatkiem bacalhau, czyli suszonego solonego dorsza. Portugalczycy szczycą się, że potrafią przygotować 365 dań z tak przygotowaną rybą w roli głównej. Kuchnia portugalska; Francesinha ; Szukaj.

POWIĄZANE KSIĄŻKI