Kuchnia portugalska

Kuchnia portugalska - Elżbieta Adamska | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Elżbieta Adamska
WYMIAR
8,76 MB
NAZWA PLIKU
Kuchnia portugalska.pdf
ISBN
1823594638302

OPIS

Można się pokusić o wymienienie kilku dań charakterystycznych dla kuchni portugalskiej, które znają i kochają wszyscy. Takim przysmakam są dania z dodatkiem bacalhau, czyli suszonego solonego dorsza. Portugalczycy szczycą się, że potrafią przygotować 365 dań z tak przygotowaną rybą w roli głównej.

Prócz dorsza i chleba w kuchni portugalskiej znajdziecie też tu wiele dań z owocami morza. Portugalskie zupy. Co prawda kuchnia portugalska oparta jest w dużej mierze na mięsie , rybach i owocach morza, jednak wegetarianie znajdą w niej także coś dla siebie.

Będąc w Porto warto przyjrzeć się bliżej kuchni portugalskiej, gdyż ma ona wiele do zaoferowania. Kuchnia portugalska. 29 września 2020 Portugalia od pewnego czasu jest nowymi Włochami - wszyscy albo już tam byli i wracają, albo mają wielkie plany co do swego pobytu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI