Czytam po angielsku

Czytam po angielsku - Eleonora Barsotti | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Eleonora Barsotti
WYMIAR
4,63 MB
NAZWA PLIKU
Czytam po angielsku.pdf
ISBN
3912051101850

OPIS

Seria czterech książeczek przygotowujących dzieci w wieku 5-7 lat do nauki języka angielskiego. Książeczki zawierają podstawowe słowa (Pierwsze słowa po angielsku), ponad 150 słów angielskich wraz z ich tłumaczeniem i wymową (Czytam po angielsku), ponad 100 słów do przetłumaczenia i zapisania (Piszę po angielsku) oraz ponad 50 całych zwrotów, pozwalających na początki konwersacji (Mówię po angielsku). Wszystkie książki ilustrowane są zabawnymi scenkami, które pomogą w opanowaniu podstaw języka angielskiego.

W tym wpisie Andreea Pasere, nauczycielka z British Council, przygląda się pięciu szybkim materiałom, które poprawiają czytanie po angielsku. The Beach Detective to książeczka z serii Czytam po angielsku, skierowanej do dzieci, które rozumieją podstawowe słownictwo oraz zdania w języku angielskim. Wciągająca historia zapewnia wiele niezapomnianych emocji podczas czytania.

Przyznaję, że tak mi się to 007 (czytane po polsku 'zero') utarło, że jakbym miała to przeczytać po angielsku to też czytałabym jako zero /ˈzɪə.rəʊ/. A jest to błąd! Postanowiłam więc powtórzyć sobie i Wam jak się czyta zero. Prześledźmy jeszcze raz powyższe przykłady, żeby upewnić się, że wszystko jest w nich jasne: to, co znajduje się w liczniku czytamy jak zwykły liczebnik - one, two, four to, co znajduje się w mianowniku 'porządkujemy' liczebnikiem porządkowym - sixth, fifth, third, etc.

POWIĄZANE KSIĄŻKI