Konstytucja 3 maja do kolorowania - z kredkami w podróż w przeszłość

Konstytucja 3 maja do kolorowania - z kredkami w podróż w przeszłość - Joanna Babula (ilustr.) | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joanna Babula (ilustr.)
WYMIAR
5,68 MB
NAZWA PLIKU
Konstytucja 3 maja do kolorowania - z kredkami w podróż w przeszłość.pdf
ISBN
5693634640844

OPIS

Wspaniała książka dla wszystkich dzieci lubiących historię. Czytając ciekawostki i kolorując obrazki, poznają one twórców Konstytucji 3 maja i okoliczności jej uchwalenia. Dowiedzą się też, kto przychodził do króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na obiady czwartkowe, kto w czasie obrad Sejmu Czteroletniego zorganizował w Warszawie czarną procesję i dużo, dużo więcej…Konstytucja jest najważniejszym aktem prawnym w każdym państwie. Nie ma w państwie ustaw, aktów prawnych, które byłyby ważniejsze lub nawet tylko równorzędne z ustawą konstytucyjną.3 maja 1791 roku na Zamku Królewskim w Warszawie posłowie polscy uchwalili pierwszą w Europie konstytucję. Nosiła ona nazwę „Ustawa Rządowa” i zawierała preambułę oraz 11 rozdziałów. To właśnie w Konstytucji 3 maja znalazł się obowiązujący do naszych czasów trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.

Z Kredkami Podróż w Przeszłość. Kup na eduarena.pl i zyskaj 15% rabatu, 30 dni na zwrot lub darmową wysyłkę w 24h. Szczegóły: Konstytucja 3 maja do kolorowania - Wiśniewski Krzysztof, Babula Joanna.

Nosiła ona nazwę „Ustawa Rządowa" i zawierała preambułę oraz 11 rozdziałów. To właśnie w Konstytucji 3 maja znalazł się obowiązujący do naszych czasów trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Konstytucja 3 maja do kolorowania - z kredkami w podróż w przeszłość Autor: Joanna Babula (ilustr.), Krzysztof Wiśniewski Sugerowana cena detaliczna: 12,99 PLN Strony: 48, Format: 28,5x40 cm Wspaniała książka dla wszystkich dzieci lubiących historię.

POWIĄZANE KSIĄŻKI