Przy wigilijnym stole

Przy wigilijnym stole - Elżbieta Adamska (oprac.) | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Elżbieta Adamska (oprac.)
WYMIAR
10,43 MB
NAZWA PLIKU
Przy wigilijnym stole.pdf
ISBN
2240268402393

OPIS

Wieczerza wigilijna to, obok Wielkanocy, najbardziej uroczyste święto w roku. Zwykle zasiadamy do niej w gronie najbliższych w chwili, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazda.Ta niewielka książeczka pomoże nam przygotować tradycyjną wieczerzę - zawiera 30 najbardziej popularnychprzepisów na potrawy wigilijne – znajdziemy tu smakowitego śledzia, tradycyjnego karpia a także aromatyczny barszczyk z uszkami, grzybową z łazankami czy pierogi i wigilijne ciasta. W książce znalazło się również prawie 50 tekstów kolęd i pastorałek - oprócz słów tych najbardziej popularnych: "Cichej nocy", "Wśród nocnej ciszy" czy też "Przybieżeli do Betlejem" znajdziemy tu teksty mniej znanych, a równie pięknych kolęd, takich jak: "Wesołą nowinę", "Tryumfy" czy "Rozkwitnęła się lilija"."

Jest przeznaczone dla wędrowców, a przynajmniej tak obecnie... Rozpoczęcie Wigilii - co powiedzieć przy wigilijnym stole. Dzielenie się opłatkiem to piękny polski zwyczaj.

Puste miejsce przy stole - znaczenie Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty, wspomnijcie, że dzień ten radosny w miłości jest poczęty. Że - jak mówi wam wszystkim dawne, odwieczne orędzie - z pierwszą na niebie gwiazdką Bóg w Waszym domu zasiądzie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI