[OUTLET] Tak! Wielki. Czyn i osoba bł. Jana Pawła II

[OUTLET] Tak! Wielki. Czyn i osoba bł. Jana Pawła II - kard. Stanisław Nagy | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
kard. Stanisław Nagy
WYMIAR
8,88 MB
NAZWA PLIKU
[OUTLET] Tak! Wielki. Czyn i osoba bł. Jana Pawła II.pdf
ISBN
6402931007955

OPIS

Towar z kategorii OUTLET.Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia:- uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę,- zagięcia, zżółknięcia stron,- brakujące dodatki (np. płyty, art. papiernicze, naklejki) itp.- brakujące baterie, popsute elementy dźwiękowe.Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy.Ilość egz. ograniczona. Niektórym papieżom historia nadała przydomek „Wielki”. Np. znamienitemu erudycie Leonowi Wielkiemu, który w połowie V w. uratował Kościół oraz zachodnią cywilizację przed barbarzyńcami i herezjami. W swej najnowszej książce ks. kard. Stanisław Nagy podejmuje kwestię wielkości polskiego Papieża udowadniając, jak bardzo również bł. Jan Paweł II na to miano zasłużył. Choć czyni to z wprawą mędrca i wytrawnego naukowca, światowej miary teologa, nie jest to bynajmniej sucha i czysto faktograficzna praca. To się czyta! Fascynujące przemyślenia wybitnego teologa i zarazem prawdziwego przyjaciela Karola Wojtyły. Genialna argumentacja, z której wyłania się postać Papieża otoczonego od młodych lat wyjątkową opieką Opatrzności, wybrańca Pana Boga. Bardzo wiele osobistych refleksji, wspomnień i nieznanych faktów przytoczonych przez osobę szczególnie bliską Karolowi Wojtyle przez całe Jego życie. Bogaty, niepublikowany materiał ilustracyjny uzupełnia ten niecodzienny przekaz. Pozycja wydawnicza naprawdę godna tego, by królować jako setna książka papieska wśród tylu niezapomnianych publikacji Białego Kruka.

Stanisław Nagy podejmuje kwestię wielkości polskiego Papieża udowadniając, jak bardzo również bł. Jan Paweł II na to miano zasłużył ... £15.68 - Niektórym papieżom historia nadała przydomek „Wielki".

Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem i kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską ... Postawienie przez Jana Pawła II św. Tomasza z Akwinu w szeregu najwybitniejszych osobowości Kościoła, tak zdecydowane uznanie go za "mistrza sztuki myślenia i wzór właściwego uprawiania teologii" nie było czymś przypadkowym.

POWIĄZANE KSIĄŻKI