Kodex Napoleona

Kodex Napoleona PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
3,39 MB
NAZWA PLIKU
Kodex Napoleona.pdf
ISBN
8910026733315

OPIS

Reprint z 1813 r. zawierający spis prawa cywilnego ustanowiony przez Napoleona Bonaparte.Prawo ustanowione przez Napoleona opierało się na ideach wolności i równości jednostek. Była to rewolucja, która wywarła ogromny wpływ na myśl prawniczą zarówno XIX, jak i XX stulecia.1 maja 1808 w Księstwie Warszawskim i Wolnym Mieście Gdańsku wszedł w życie w życie Kodeks Napoleona. Była to rewolucja w myśli prawniczej XIX-wiecznej Europy, która w dużym stopniu wpłynęła na kształt prawa współczesnego. Napoleon wyznawał pogląd, że prawo cywilne jest czynnikiem najbardziej integrującym poszczególne narody. Dlatego w każdym państwie, wchodzącym w skład Cesarstwa Francuskiego wprowadzono Kodeks Napoleona.W Księstwie Warszawskim wzbudził on wiele wątpliwości i zastrzeżeń. Polacy obawiali się laickich założeń kodeksu, przede wszystkim o przekształceniu małżeństwa w umowę prywatno-prawną, co było nie do przyjęcia dla katolickiej społeczności księstwa. Poza tym kodeks dał chłopom wolność osobistą, ale nie rozstrzygał prawa własności ziemi, którą uprawiali.Księstwo Warszawskie przetrwało niecałe dziesięć lat, ale prawne dziedzictwo Napoleona było obecne na ziemiach polskich aż do odzyskania niepodległości w 1918 roku.

Słabą stroną prawodawstwa napoleońskiego było prawo spadkowe, które starało się uniemożliwić powstawanie potężnych klanów podobnych do rodów arystokratycznych sprzed rewolucji oraz prawo hipoteczne. Sprawdź niskie ceny i kup Kodex Napoleona w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Napoleon Bonaparte: Tytuł Kodex Napoleona Podtytuł Z przypisami. Xiąg trzy Data wydania 1811: Druk Drukarnia Xięży Piarów Miejsce wyd.

Była to rewolucja w myśli prawniczej XIX-wiecznej Europy, która w dużym stopniu ... Napoleon Bonaparte należy do pocztu najbardziej kontrowersyjnych postaci historycznych. Jest uważany z jednej strony za jednego z najwybitniejszych mężów stanu, wodzów, strategów, reformatorów ustroju państwowego i systemu prawa (Kodeks Napoleona, Code pénal), a z drugiej strony - za tyrana i agresora. Przepis art.

POWIĄZANE KSIĄŻKI