[OUTLET] Bóg w oczach mafiosów

[OUTLET] Bóg w oczach mafiosów - Augusto Cavadi | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Augusto Cavadi
WYMIAR
8,28 MB
NAZWA PLIKU
[OUTLET] Bóg w oczach mafiosów.pdf
ISBN
4986117080429

OPIS

Towar z kategorii OUTLET.Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia:- uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę,- zagięcia, zżółknięcia stron,- brakujące dodatki (np. płyty, art. papiernicze, naklejki) itp.- brakujące baterie, popsute elementy dźwiękowe.Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy.Ilość egz. ograniczona. Jak to możliwe, że większość mafiosów uważa się za katolików i chodzi do kościoła?Jak to możliwe, że społeczeństwo chrześcijańskie - w przeważającej większości katolickie - zrodziło coś takiego jak "cosa nostra" i "stidde", "'ndrangheta", "kamorra" i "sacra corona unita"?Tego rodzaju pytanie wywołuje od razu lawinę wielu innych. Poważnych i zuchwałych. A to z kolei może wyjaśniać, dlaczego tak rzadko było ono stawiane.Udzielając na nie odpowiedzi, autor wyszczególnia najważniejsze cechy "teologii" mafiosów. Odkrywa niepokojące podobieństwa z teologią - jak ją nazywa - "katolicko-śródziemnomorską". Nakreśla kierunek badań dla teologii krytycznej, "obiektywnie" alternatywnej wobec "teologii" mafii. Wśród intelektualnych rozważań, analizuje aspekty kulturowe tego skomplikowanego zjawiska, jakim jest mafia, otwierając tym samym drogę ku pogłębionym badaniom naukowym oraz ulepszeniu istniejących strategii prewencji i oporu.

A to z kolei może wyjaśniać, dlaczego tak rzadko było ono stawiane. Udzielając na nie odpowiedzi, autor ... Bóg w oczach mafiosów - Outlet.

- ISBN: 978-83-7485-187-9 Książka Bóg w oczach mafiosów autorstwa Cavadi Augusto , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie . Przeczytaj recenzję Bóg w oczach mafiosów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI