Skrzydła

Skrzydła - Michaił Kuzmin | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Michaił Kuzmin
WYMIAR
4,11 MB
NAZWA PLIKU
Skrzydła.pdf
ISBN
8758781255759

OPIS

Gdy Skrzydła Michaiła Kuzmina wyszły drukiem w 1906 roku, wzbudziły sensację. Choć przyjęta przez autora forma artystyczna odwołuje się do dialogów Platona i oświeceniowej powiastki filozoficznej, wielu czytelników upatrywało w utworze powieść pornograficzną, której podstawowym celem był opis nieznanego świata homoseksualistów. Pisarz rzucał wyzwanie dotychczasowym normom obyczajowym i testował granice społecznej tolerancji, nie godząc się na upatrywanie w homoseksualizmie słabości, choroby, grzechu czy dowodu nieprzystosowania do świata. Symboliczne skrzydła stanowią dla Kuzmina atrybut swobody i odwagi, służą wzniesieniu się ponad mieszczańską moralność. Jest to przede wszystkim powieść o formowaniu się osobowości, odwołująca się do mitu inicjacyjnego, który nakłada na człowieka obowiązek poznania, przede wszystkim poznania siebie. Utwór jest pochwałą miłości identyfikowanej z wolnością, a przysługująca człowiekowi wolność to nie jałmużna, lecz należne mu prawo, ustanowione przez tego, kto przypina duszy ludzkiej skrzydła.

Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp. z o.o.

4.5 (2) 422,00 z ... skrzydła. Skrzydła symbolizują życie, śmierć, męskość, Ducha Świętego, uduchowienie, rozmyślanie, wiedzę, działanie, pośpiech, ruch, światło, wyobraźnię, oświecenie, szybkość, ulgę, uniesienie, aspiracje, zapał, ambicję, autorytet, bogactwo, majątek, obronę, opiekę, miłość, pieśń, noc, sławę, niepokój, mijanie czasu, chwile, nieszczęście. rozwinąć skrzydła - rozwinąć działalność; pokazać swój talent, zdolności, umiejętności: Występy w małych klubach stanowiły jedynie preludium do poważnej kariery.

POWIĄZANE KSIĄŻKI