Psińco

Psińco - Jan Baron | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jan Baron
WYMIAR
7,92 MB
NAZWA PLIKU
Psińco.pdf
ISBN
2436197078320

OPIS

Psińco, to może najpiękniejsze śląskie słowo, wykręcone jak psi figiel ? tu „coś” i „nic” w jednym stoją domu. A w domu autora, w jego rodzinie i kościele panuje porządek surowy jak na Spitsbergenie, dlatego chciałby z psem Reksem wywrócić pełną miskę albo ze stadem dzików burzyć ambony. Pamięć poety rozpalają pojedyncze słowa: szola, gadzina, tomata, maszkyty, więc modli się żarliwie ? „przyjdź do mnie, godko”. A jednak pisze i milknie po polsku. Jeśli dzięki Eichendorffowi, Kutzowi czy Janoschowi kojarzymy Śląsk z figurą beztroskiego Nicponia, to Jan Baron dopowiada ? psińco!

Księgarnia internetowa dla spragnionych wiedzy. Szybkie wysyłki.

Jeden mówi „Co powiedziałeś?", a drugi mu odpowiada„Psińco!". Psińco, to może najpiękniejsze śląskie słowo, wykręcone jak psi figiel - tu "coś" i "nic" w jednym stoją domu. A w domu autora, w jego rodzinie i kościele panuje porządek surowy jak na Spitsbergenie, dlatego chciałby z psem Reksem wywró Psińco, to może najpiękniejsze śląskie słowo, wykręcone jak psi figiel ? tu „coś" i „nic" w jednym stoją domu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI