Bonavia

Bonavia - Dragan Velikić | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Dragan Velikić
WYMIAR
4,93 MB
NAZWA PLIKU
Bonavia.pdf
ISBN
9643081654012

OPIS

Książka Bonavia serbskiego pisarza Dragana Velikicia, znanego już w Polsce autora powieści Casus Brema i Lufcik, to wielowątkowa, kunsztownie zbudowana i wyciszona proza o życiowych wyborach, poszukiwaniu dla siebie miejsca w świecie i trudnych relacjach między bliskimi osobami. Opowiadając o losach kilkorga mieszkańców dawnej Jugosławii i dzisiejszej Serbii, autor prowadzi czytelnika do Belgradu, Budapesztu, Wiednia i San Francisco. Nie unika odniesień historycznych i politycznych, ale mówi przede wszystkim o sprawach międzyludzkich: o powstawaniu i rozpadzie związków, o niespodziewanych spotkaniach, mijaniu się i odchodzeniu, o potrzebie uczuć i o bolesnej niemożności ich zaspokojenia.Bonavia to nazwa starego i wytwornego hotelu w Rijece, który odegrał ważną rolę w rodzinnej i osobistej historii Dragana Velikicia. Bona via, czyli „dobrej drogi”, to też życzenie kierowane do tych, którzy wyruszają na wędrówkę, i do tych, którzy odchodzą.

Dragan Velikić, doskonale już znany i doceniany w świecie literatury, każdym kolejnym dziełem potwierdza swoją dojrzałość pisarską i wybitny talent. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu: Bonavia Pliki cookies wykorzystywane są w celu: Bonavia - opis produktu: Jak to się samo wydarza, że życie zaczyna się od jakiejkolwiek kropki, postawionej choćby w chwili nabierania powietrza! Bonavia to, jak wskazuje sam tytuł, książka - podróż. Wędrówka przez tęsknoty, niespełnione nadzieje, związki, zdrady i nienasycone pragnienia, przez doświadczenia i przeżycia jakże ... Before taking this medicine.

1953), znanego już w Polsce autora powieści " i "Lufcik", to wielowątkowa, kunsztownie zbudowana Hotel Bonavia Plava Laguna 4-gwiazdkowy Hotel w Rijeka With a tradition dating back to the 1876, this completely refurbished four-star Hotel Bonavia Plava Laguna enjoys a central location in Rijeka just a few steps from the sea and the vivid Corso... Harry Arthur Bonavia (ur.4 stycznia 1908) - maltański piłkarz wodny, olimpijczyk.. W 1928 roku wystąpił wraz z drużyną na igrzyskach olimpijskich w Amsterdamie (były to jego jedyne igrzyska olimpijskie).

POWIĄZANE KSIĄŻKI