Lista Schindlera

Lista Schindlera - Thomas Keneally | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Thomas Keneally
WYMIAR
9,8 MB
NAZWA PLIKU
Lista Schindlera.pdf
ISBN
9176463123732

OPIS

"Lista jest absolutnym dobrem. Lista jest życiem."Oparta na faktach, uhonorowana nagrodą Bookera powieść, która powinna stać się lekturą obowiązkową!Oskar Schindler – niemiecki przemysłowiec, członek NSDAP, kobieciarz korzystający ze wszystkich uroków życia oraz swojej wysokiej pozycji i majątku, jest właścicielem dużej fabryki w Krakowie, produkującej naczynia emaliowane, a potem amunicję. Dla obniżenia kosztów produkcji wykorzystuje niewolniczą pracę żydowskich robotników. Punktem zwrotnym w jego życiu stała się likwidacja krakowskiego getta. Do końca wojny Oskar Schindler ryzykując życie i majątek ratują tysiąc dwustu Żydów, pracowników swojej fabryki.Na kanwie powieści powstał nagrodzony siedmioma statuetkami Oscara film w reżyserii Stevena Spielberga z wybitnymi kreacjami Liama Neesona (Oscar Schindler) oraz Ralpha Fiennesa (Amon Goeth, komendant obozu w Płaszowie).

Opowieść ta nie tylko pogłębiła moją wiarę, lecz zmieniła moje życie, gdyż poznając historię Oskara Schindlera zrozumiałem, że jedna osoba, nie armia, lecz jedna osoba może sprawić różnicę. Lista jest życiem. Uhonorowana Nagrodą Bookera powieść, która powinna stać się lekturą obowiązkową! Oparta na faktach historia Niemca, który uratował przed zagładą 1200 istnień ludzkich.

Średnia ocen: 7,7 / 10 103 ocen ... Społeczeństwo „Lista Schindlera" przedmiotem sporu. Sąd w Jerozolimie rozstrzyga w chwili obecnej o tym, do kogo należy „Lista Schindlera". Dobrej passy fabryki Schindlera nie przerywa nawet fakt, że w początkach 1941 r.

POWIĄZANE KSIĄŻKI