Katarzyna Aragońska. Hiszpańska królowa Henryka VIII

Katarzyna Aragońska. Hiszpańska królowa Henryka VIII - Giles Tremlett | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Giles Tremlett
WYMIAR
10,94 MB
NAZWA PLIKU
Katarzyna Aragońska. Hiszpańska królowa Henryka VIII.pdf
ISBN
9211463313357

OPIS

Katarzyna Aragońska (1485-1536), najmłodsze dziecko legendarnych hiszpański władców, Izabeli Kastylijskiej i Ferdynanda Aragońskiego, miała wyjść za mąż, by przynieść korzyści swojej znamienitej dynastii. W jej żyłach płynęła - odziedziczona po matce - angielska królewska krew. We wczesnym dzieciństwie infantkę zaręczono z Arturem, księciem Walii, najstarszym synem angielskiego monarchy, Henryka VII.Obie strony czerpały z tego sojuszu wielkie korzyści. Jednak Artur zmarł kilkanaście tygodni po ślubie, a Katarzyna po kilku latach wyszła ponownie za mąż za jego brata, przyszłego króla Henryka VIII, które to wydarzenie zmieniło na zawsze historię Anglii i Europy.Posługując się swą rozległą wiedzą zarówno o Hiszpanii, jak i Anglii oraz wykorzystując nieznane dotąd hiszpańskie źródła, Giles Tremlett stworzył pierwszą tak wyczerpującą biografię, przedstawiającą ponad cztery dekady z życia niezłomnej kobiety, opisując nie tylko jej życie jako żony Henryk VIII, ale także dzieciństwo i lata dorastania w ukochanej Hiszpanii. Gdy Katarzyna, już jako długoletnia królowa Anglii, odmówiła zgody na unieważnienie ślubu, znalazła się w centrum jednej z największych batalii o władzę - Henryk odciął się od Kościoła katolickiego, a ponieważ pragnął męskiego potomka, usiłował anulować swoje pierwsze małżeństwo i poślubić Annę Boleyn.

Henryk VIII objął władzę w Anglii w roku 1509 po śmierci swojego ojca. Poślubił on Katarzynę m.in.

W jej żyłach płynęła - odziedziczona po matce - angielska królewska krew. We wczesnym dzieciństwie infantkę zaręc... Książka Katarzyna Aragońska Hiszpańska Królowa Henryka VIII - Tremlett Giles Kup Najtaniej w Księgarni Internetowej Selkar.pl Błyskawiczna Wysyłka w 24h Katarzyna Aragońska (1485-1536), najmłodsze dziecko legendarnych hiszpańskich władców, Izabeli Kastylijskiej i Ferdynanda Aragońskiego, miała wyjść z...

POWIĄZANE KSIĄŻKI