Katarzyna Aragońska. Hiszpańska królowa Henryka VIII

Katarzyna Aragońska. Hiszpańska królowa Henryka VIII - Giles Tremlett | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Giles Tremlett
WYMIAR
9,46 MB
NAZWA PLIKU
Katarzyna Aragońska. Hiszpańska królowa Henryka VIII.pdf
ISBN
8401033030946

OPIS

Katarzyna Aragońska (1485-1536), najmłodsze dziecko legendarnych hiszpański władców, Izabeli Kastylijskiej i Ferdynanda Aragońskiego, miała wyjść za mąż, by przynieść korzyści swojej znamienitej dynastii. W jej żyłach płynęła - odziedziczona po matce - angielska królewska krew. We wczesnym dzieciństwie infantkę zaręczono z Arturem, księciem Walii, najstarszym synem angielskiego monarchy, Henryka VII.Obie strony czerpały z tego sojuszu wielkie korzyści. Jednak Artur zmarł kilkanaście tygodni po ślubie, a Katarzyna po kilku latach wyszła ponownie za mąż za jego brata, przyszłego króla Henryka VIII, które to wydarzenie zmieniło na zawsze historię Anglii i Europy.Posługując się swą rozległą wiedzą zarówno o Hiszpanii, jak i Anglii oraz wykorzystując nieznane dotąd hiszpańskie źródła, Giles Tremlett stworzył pierwszą tak wyczerpującą biografię, przedstawiającą ponad cztery dekady z życia niezłomnej kobiety, opisując nie tylko jej życie jako żony Henryk VIII, ale także dzieciństwo i lata dorastania w ukochanej Hiszpanii. Gdy Katarzyna, już jako długoletnia królowa Anglii, odmówiła zgody na unieważnienie ślubu, znalazła się w centrum jednej z największych batalii o władzę - Henryk odciął się od Kościoła katolickiego, a ponieważ pragnął męskiego potomka, usiłował anulować swoje pierwsze małżeństwo i poślubić Annę Boleyn.

Hiszpańska Królowa Henryka VIII. W 1501 roku piętnastoletnia hiszpańska księżniczka, Katarzyna Aragońska, najmłodsza córka legendarnych Władców Katolickich, opuściła okazały pałac w Alhambrze i udała się w podróż do odległej Anglii, eBook Katarzyna Aragońska Hiszpańska królowa Henryka VIII mobi epub Katarzyna Aragońska (1485-1536), najmłodsze dziecko legendarnych hiszpańskich władców, Izabeli Kastylijskiej i Ferdynanda Aragońskiego, miała wyjść za mąż, by przynieść korzyści swojej znamienitej dynastii. Ostatnie spotkanie Henryka i Anny Po odprawieniu Katarzyny Aragońskiej Henryk VIII związał się z Anną Boleyn.

i 30. XVI wieku, do rozłamu z Kościołem rzymskokatolickim oraz ustanowienia Kościoła anglikańskiego ... Wydawnictwo Astra zaprezentowało polskim czytelnikom kolejną interesującą pozycję pióra zagranicznego autora.

POWIĄZANE KSIĄŻKI