Atlas najnowszej historii XX i XXI wieku

Atlas najnowszej historii XX i XXI wieku - praca zbiorowa | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
9,77 MB
NAZWA PLIKU
Atlas najnowszej historii XX i XXI wieku.pdf
ISBN
1546297928282

OPIS

Wydarzenia z XX i XXI w., zwłaszcza na odległych od Europy kontynentach, rzadziej goszczą w różnych ogólnych historycznych opracowaniach. Tę lukę wypełniamy w naszej najnowszej publikacji Atlas historyczny XX i XXI w. Pokazujemy skutki „Wielkiej wojny”, dekolonizację, problemy nowo powstałych państw oraz tendencje separatystyczne we współczesnym świecie. Dużo uwagi poświęcamy rozpadowi bloku socjalistycznego, konfliktom na Bliskim Wschodzie, na Kaukazie, w państwach islamskich i ich skutki dla Europy. Eksponujemy rolę Polski i jej problemy po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. oraz w czasie i po II wojnie światowej.

Należy do gatunków: historia, powszechna XX wiek, XXI wiek. Książka Atlas najnowszej historii XX i XXI wieku liczy 248 stron.

Pokazuje skutki „wielkiej wojny", dekolonizację, problemy nowo powstałych państw oraz tendencje separatystyczne we współczesnym świecie. Wydarzenia z XX i XXI w., zwłaszcza na odległych od Europy kontynentach, rzadziej goszczą w różnych ogólnych historycznych opracowaniach. Tę lukę wypełniamy w naszej najnowszej publikacji " Atlas najnowszej historii XX i XXI wieku ".

POWIĄZANE KSIĄŻKI