Tragedia Templariuszy. Powstanie i upadek państw krzyżowców

Tragedia Templariuszy. Powstanie i upadek państw krzyżowców - Michael Haag | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Michael Haag
WYMIAR
4,98 MB
NAZWA PLIKU
Tragedia Templariuszy. Powstanie i upadek państw krzyżowców.pdf
ISBN
9286374134689

OPIS

Oto całkowicie nowe spojrzenie na rozwój potęgi zakonu templariuszy i historię ich upadku. W roku wypędzenia templariuszy z Jerozolimy przez Saladyna dawno nie pamiętano już o zwycięskiej pierwszej krucjacie. Sto lat później, po wygnaniu z Ziemi Świętej ostatniego Franka i zrównaniu Akki z ziemią, okryci hańbą wojowniczy rycerze oczekiwali tragicznego końca.W "Tragedii templariuszy" historyk i autor bestsellerów Michael Haag po mistrzowsku snuje opowieść o konfliktach i zdradach, które doprowadziły potężny niegdyś zakon Wojowników Chrystusa do pohańbienia i klęski. Fascynujące i tragiczne dzieje zakonu ukazane są na tle ideału krzyżowca oraz losów państw chrześcijańskich, które rodziły się i upadały w średniowiecznej Palestynie. Oto niezwykła podróż po unikalnej kulturze Franków w Lewancie, porywająca historia desperackiej walki i opowieść o wspólnej tragedii chrześcijan i muzułmanów.

W 2001 r. odkryto w tajnych archiwach watykańskich tzw.

Powstanie i upadek państw krzyżowców autorstwa Haag Michael , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 49,49 zł . Przeczytaj recenzję Tragedia templariuszy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI