Pszczoły

Pszczoły - Jacek Nowak | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacek Nowak
WYMIAR
10,10 MB
NAZWA PLIKU
Pszczoły.pdf
ISBN
2274224511966

OPIS

Książka-poradnik autorstwa Jacka Nowaka ? pszczelarza Pasieki „Barć” w Kamiannej ? zachwyca wspaniałymi zdjęciami i pięknem kolorów, a pasjonujące zgłębianie tajników życia pszczół jest niezwykłym doświadczeniem, nie tylko dla przyszłych hodowców.To znakomite kompendium wiedzy dotyczącej hodowli pszczół miodnych, prowadzenia pasieki, chorób pszczół, gatunków miodów i roślin miododajnych. Ważną częścią publikacji jest kalendarium życia pasieki.Jacek Nowak wspólnie z żoną Emilią prowadzą Pasiekę „Barć”, w której pozyskują dobra od pszczół. Stworzyli ścieżkę edukacyjną odwiedzaną przez wycieczki oraz skansen pszczelarski z zapleczem handlowym i turystycznym. Edukują z zakresu pszczelarstwa dzieci, młodzież i studentów. W pasiece noszącej imię jej założyciela ? księdza dr. Henryka Ostacha ? pracują tylko mieszkańcy Kamiannej. Zawodowi pszczelarze Emilia i Jacek Nowakowie, nawiązując do czasów łemkowskich, odtwarzają regionalną pszczołę Kamiankę mogącą zimować na spadzi, której zbiory w tych okolicach potrafią być obfite.

264 189 44. Natura ... Choć pszczoły doskonale potrafią zadbać o zabezpieczenie ula przed czynnikami chorobotwórczymi, niekiedy naturalne metody nie wystarczają, by utrzymać pszczelą rodzinę w dobrym zdrowiu.

Nie tylko są to rośliny, które bezpośrednio spożywamy, ale również należą do nich rośliny, z których wytwarza się potrzebne nam produkty. Pszczoła i osa, choć wizualnie dość podobne, różnią się znacznie od siebie. Ciało pszczoły jest krępe oraz pokryte gęsto żółtymi włosami (zależnie od gatunku, pokrywają cale ciało lub jego część).

POWIĄZANE KSIĄŻKI