Dieta odkwaszająca

Dieta odkwaszająca - Katarzyna Kozłowska | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Katarzyna Kozłowska
WYMIAR
7,93 MB
NAZWA PLIKU
Dieta odkwaszająca.pdf
ISBN
4260987792018

OPIS

Zmęczenie, osłabienie mięśni i kości, bóle głowy, obniżony nastrój, problemy ze snem, kłopoty trawienne – to tylko niektóre z objawów zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, a także efektów stosowania źle zbilansowanej diety.Dzięki naturalnym procesom zachodzącym w organizmie pH naszego ciała jest utrzymywane na stabilnym poziomie. Czasem dochodzi jednak do sytuacji, gdy równowaga kwasowo-zasadowa zostaje zachwiana. Nieprawidłowa dieta może wpływać na pogorszenie funkcji organizmu, a także skutkować większym ryzykiem poważnych chorób. W książce znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące diety odkwaszającej i prozdrowotnego stylu żywienia oraz 100 przepisów na łatwe w przygotowaniu, smaczne i zdrowe potrawy ze składnikami odkwaszającymi.Jak zadbać o właściwe pH naszego organizmu? Które produkty działają kwasotwórczo? Jak komponować posiłki, by proporcje poszczególnych składników były prawidłowe? Czy to prawda, że kwaśne produkty wcale nie są zakwaszające?

Według niej nadmierne spożycie żywności zakwaszającej miało powodować choroby. Powinno ono składać się z 3 elementów: kuracji odkwaszającej, oczyszczającej i odżywiającej organizm oraz odpowiednio zbilansowanej diety. Równolegle z kuracją regenerującą, należy naprzemiennie stosować zbilansowany sposób odżywiania, mający na celu: Dieta zasadowa zalecana jest przede wszystkim osobom, które obserwują u siebie objawy zakwaszenia organizmu.

Ogranicz w jadłospisie ilość produktów kwasotwórczych do maks. 20 proc.

POWIĄZANE KSIĄŻKI