Wypadki jachtów morskich. Opis i analiza przyczyny zdarzeń

Wypadki jachtów morskich. Opis i analiza przyczyny zdarzeń - Małgorzata Czarnomska | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Małgorzata Czarnomska
WYMIAR
11,16 MB
NAZWA PLIKU
Wypadki jachtów morskich. Opis i analiza przyczyny zdarzeń.pdf
ISBN
2571443338560

OPIS

Opisy wypadków jachtów morskich powstały na podstawie oficjalnych raportów kilku instytucji, między innymi polskiej Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich, brytyjskiego Marine Accident Investigation Branch, amerykańskiej United States Coast Guard i kanadyjskiego Transportation Safety Board of Canada. Orzeczenia tych instytucji sporządzane są przede wszystkim po to, żeby inni żeglarze mogli uczyć się na błędach cudzych i unikali popełniania własnych.Historie które przedstawiam w książce wydarzyły się na przestrzeni wielu lat. Analiza zdarzeń pokazuje, że rzadko przyczyna wypadku sprowadza się do jednej konkretnej złej decyzji czy pojedynczego zaniechania. Najczęściej czynników jest wiele. Wśród nich przeważają próby pójścia na kompromis z dobrą praktyką morską wynikające z lekceważenia zasad, niewiary w realność niebezpieczeństwa czy też nadmiernej pewności siebie dowódców. W pozostałych przypadkach scenariusz pisze morze.Celem mojej publikacji jest pokazanie na przykładach zależności przyczynowo-skutkowych, które mają miejsce podczas żeglugi i mogą doprowadzić do wypadków. Każdy kapitan popełnia błędy. Każdy bez wyjątku. Czasem okoliczności je tuszują, ale są sytuacje, kiedy morze nie wybacza. Jest to partner wymagający, którego trudno przechytrzyć.

Następnie jest jego analiza, będąca zrelacjonowaniem orzeczenia Izby Morskiej lub jej odpowiednika uzupełniona osobistą opinią autorki czerpiącej z wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu jachtów i żaglowców. Morskie wypadki jachtów na nowej stronie kapitana Janusza Zbierajerwskiego - przyczyny, opisy zdarzeń, orzeczenia izb morskich i raporty PKBWM. ...

Zadzwoń do nas: 48 61 8629009 Właśnie zdjąłem z półkihistorie 24 wypadków jachtów morskich zebrane i przemyślane przez Małgorzatę Czarnomską. Więcej recenzji na https://nowezagle.pl/ Właśnie zdjąłem z półki: Wypadki jachtów morskich opis i analiza przyczyn zdarzeń [recenzja] - CDA Takie ćwiczenie każdemu żeglarzowi i każdej żeglarce wyjdzie z pewnością na dobre.

POWIĄZANE KSIĄŻKI