Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku

Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku - Kathryn Calley-Galitz | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kathryn Calley-Galitz
WYMIAR
12,7 MB
NAZWA PLIKU
Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.pdf
ISBN
5609512225374

OPIS

To pierwszy album tak wnikliwie przybliżający najciekawsze dzieła sztuki z kolekcji Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Ponad 1000 kolorowych, świetnych jakościowo reprodukcji oraz 500 detali arcydzieł stworzonych na przestrzeni 5000 lat przez przedstawicieli kultur z całego globu pokazano chronologicznie, od zarania cywilizacji po współczesność. Dzieła te zabierają w podróż po malarstwie od starożytnego Egiptu i klasycznego antyku oraz drogocennych bizantyjskich i średniowiecznych ołtarzy po obrazy z Azji, subkontynentu indyjskiego, Afryki, obu Ameryk oraz dzieła największych mistrzów europejskich i północnoamerykańskich. Imponująca jest lista twórców, których prace znajdują się w zbiorach muzeum, wystarczy wymienić kilku: Duccio, El Greco, Rafael, Tycjan, Boticelli, Bronzino, Caravaggio, Turner, Velázquez, Goya, Rubens, Rembrandt, Bruegel, Vermeer, Monet, van Gogh, Gauguin, Cézanne, Degas, Matisse, Picasso, Pollock czy Warhol.Prezentowane w albumie obiekty zostały ułożone w przybliżonym porządku chronologicznym, bez względu na pochodzenie geograficzne czy kulturowe, tworząc w ten sposób wizualną oś czasową historii malarstwa – od najwcześniejszych przykładów znajdowanych na naczyniach ceramicznych wykonanych ponad pięć tysięcy lat temu po płótna, na których farba ledwie zdążyła wyschnąć. Dzieła te – uwolnione od ograniczeń nałożonych przez fizyczny układ muzeum – nabierają nowych znaczeń, zaś chronologiczne zestawienie ich ze sobą odkrywa niespodziewane wizualne połączenia między obiektami, które powstawały w różnych obszarach cywilizacyjnych.Wyboru prac dokonała Kathryn Calley Galitz – badaczka, pisarka i kuratorka ważnych międzynarodowych wystaw w Metropolitan Museum of Art. To pozycja wręcz obowiązkowa dla koneserów sztuki.

W latach 1894 - 1902 w centralnym parku w Nowym Jorku architekt Hyde wzniesiono główny budynek Metropolitan Museum. W latach 1905-1926 firma architektoniczna "McKim, Mead & White ... W Nowym Jorku znajduje się wiele fantastycznych muzeów - czy to związanych ze sztuką, takie jak Metropolitalne Muzeum Sztuki (Metropolitan Museum of Art), czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA), ale też te poświęcone imigracji, historii, różnym kulturom czy samemu miastu. Metropolitan Museum of Art (lub The Met) to największe muzeum sztuki w Stanach Zjednoczonych.

Podziwiaj rozległe zbiory jednego z największych i najwspanialszych muzeów sztuki na świecie. Kategoria grupuje obrazy znajdujące się w nowojorskim muzeum Metropolitan Museum of Art. Strony w kategorii „Obrazy w Metropolitan Museum of Art" Poniżej wyświetlono 71 spośród wszystkich 71 stron tej kategorii. To pierwszy album tak wnikliwie przybliżający najciekawsze dzieła sztuki z kolekcji Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI