Prawo cywilne. Zarys części ogólnej

Prawo cywilne. Zarys części ogólnej - Krzysztof Stefaniuk | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Krzysztof Stefaniuk
WYMIAR
10,64 MB
NAZWA PLIKU
Prawo cywilne. Zarys części ogólnej.pdf
ISBN
4911366234873

OPIS

Podręcznik jest kontynuacją dzieła pióra Aleksandra Woltera, aktualizowanego początkowo przez Jerzego Ignatowicza i Krzysztofa Stefaniuka, a obecnie tylko przez tego ostatniego. Kolejne (czwarte) wydanie podręcznika uwzględnia zmiany Kodeksu cywilnego dokonane w ostatnim czasie, w szczególności dotyczące przedawnienia, działania organów oraz statusu i kompetencji kuratora osoby prawnej. Zaktualizowano literaturę i orzecznictwo. Na wstępie każdego rozdziału zamieszczono podstawową literaturę. W publikacji zastosowano wiele odesłań do doktryny i orzecznictwa, zgodnie z przekonaniem, że wykład uniwersytecki powinien wskazywać, iż treść uregulowań prawnych jest „odkrywana” w wyniku analiz i dyskusji, a niekiedy również sporów prowadzonych w literaturze prawniczej, jak też powinien zwracać uwagę na niezastąpiony udział judykatury w wyjaśnianiu sensu stosowanych przepisów. W podręczniku zastosowano dwa rodzaje czcionki. To rozróżnienie oznacza, że czytelnicy – studenci, do których jest on adresowany, powinni zwrócić szczególną uwagę na partie pisane normalną czcionką, ale nie oznacza, iżby te oznaczone petitem można było pominąć bez uszczerbku dla zrozumienia wykładu.

Więcej informacji-15% 67,71 z ... Prawo cywilne. Zarys części ogólnej - Ignatowicz Jerzy - Stefaniuk Krzysztof - Wolter Aleksander - Kup książkę w niskiej cenie na Livro.pl.

zarys części ogólnej - Wolter Aleksander, Ignatowicz Jerzy, Stefaniuk Krzysztof to ... Warszawa 2018 Prawo cywilne Zarys części ogólnej Aleksander Wolter Jerzy Ignatowicz Krzysztof Stefaniuk 3. wydanie =DPyZNVL*N ZNVL JDUQLLQWHUQHWRZHM Prawo cywilne Zarys części ogólnej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI