Pamiętnik antybohatera i inne utwory

Pamiętnik antybohatera i inne utwory - Kornel Filipowicz | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kornel Filipowicz
WYMIAR
5,61 MB
NAZWA PLIKU
Pamiętnik antybohatera i inne utwory.pdf
ISBN
1487704838773

OPIS

W tym wyborze znajdziemy dwa opowiadania, jedną mikropowieść i wiersze Kornela Filipowicza. Wrócił do pisania poezji w latach osiemdziesiątych, ale sam nie chciał nazywać tych utworów wierszami, wolał traktować je jako prozę wierszowaną. Niewola ożyła w ostatnim czasie, krążyła po internecie. Mikropowieść Pamiętnik antybohatera z 1961 roku dzisiaj zyskuje nowe znaczenia. W Egzekucji w zoo zwracają uwagę niezwykłe portrety zwierząt, nawet życie muchy u Filipowicza warte jest namysłu, jak w Ostatnim słowie oskarżonego. A opowiadanie Nike to sen o wolności i nadziei. Te utwory wchodzą w sam środek dzisiejszych sporów i lęków. Czyta się je tak, jakby były pisane dla nas, bo jak się okazuje, Filipowicz dobrze nas znał.

A opowiadanie Nike to sen o wolności i nadziei. Te utwory wchodzą w sam środek dzisiejszych sporów i lęków. Mikropowieść Pamiętnik antybohatera z 1961 roku dzisiaj zyskuje nowe znaczenia.

W pewnym momencie bohater mówi, że płacił podatki na państwo, które miało go bronić, skoro armia ... Pamiętnik Książki - porównanie cen w sklepach internetowych. Polecamy Pamiętnik, Pamiętnik, Pamiętniki Ptaszka Staszka, PAMIĘTNIK CZARNEGO NOSKA - Janina Porazińska, Ostatni z pięciu skarbów. „Pamiętnik antybohatera i inne utwory" Kornel Filipowicz.

POWIĄZANE KSIĄŻKI