Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu

Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu - Justyna Sobolewska | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Justyna Sobolewska
WYMIAR
5,81 MB
NAZWA PLIKU
Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu.pdf
ISBN
4089365240425

OPIS

"Przecież Filipowicz nie miał biografii" – usłyszałam kiedyś. – "Pisał, łowił ryby i był outsiderem. Co w tym ciekawego". Kiedy przyjrzymy się jego życiu, okaże się jednak, że podobnie jak w jego opowiadaniach pozornie nieefektowna szarość mieni się kolorami. Jako pisarz był doceniany, ale jednak ciągle pozostawał na uboczu: twórca krakowski, partner "naszej noblistki" Wisławy Szymborskiej. A tymczasem to był autor pierwszorzędny i – jak mawiał Jerzy Pilch – rasowy, mistrz krótkiej formy, do którego się pielgrzymowało. Opowieść o jego życiu toczy się w głównym nurcie polskiej historii, pokazuje zaangażowanie i wybory lewicowej inteligencji.Poprzez życie Filipowicza można zobaczyć całą epokę.–Justyna Sobolewska?„?Fascynująca książka o życiu i twórczości Kornela Filipowicza. Autorce udało się «?złowić na literacką wędkę»? tamten czas: czas niepokoju, burzliwych wydarzeń politycznych, czas miłości i śmierci”?.–? Ewa Lipska

Utwory Filipowicza, który był przede wszystkim mistrzem małej prozy, zostały nieco zapomniane - zdaniem Sobolewskiej, bardzo niesłusznie. %a Miron, Ilia, Kornel : %b opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu / 260 %a Warszawa : %b Wydawnictwo Iskry, %c 2020. Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu - Sobolewska Justyna - Kup książkę w niskiej cenie na Livro.pl.

Co w tym ciekawego?». Opowieść o jego życiu toczy się w głównym nurcie polskiej historii, pokazuje zaangażowanie i wybory lewicowej inteligencji. Poprzez życie Filipowicza można zobaczyć całą epokę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI