Sekrety Warmii i Mazur

Sekrety Warmii i Mazur - Mariusz Szylak | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mariusz Szylak
WYMIAR
4,57 MB
NAZWA PLIKU
Sekrety Warmii i Mazur.pdf
ISBN
6854428523530

OPIS

Życie towarzyskie w Krzyżach kwitnie na przystani pana Szczupakiewicza, przy grze w kości i makao, w przydomowych gankach. Są i romanse! A jakże! Na całych jeziorach Ty... szepnie zarumieniona Osiecka do ucha Przybory. Podczas wczasów pracowniczych w „Perle Jezior” nie jedna para utonie w miłosnym uścisku, zapominając o codziennych problemach. Nagle krzyk, plusk i Nóż w wodzie. Polański z Niemczykiem płyną Christine po Oscara! Po takich stresach odpocząć można tylko w Sztynorcie. „Zęza” zaprasza: szanty, mocne trunki i tańce do rana. Lecz noc uwalnia też duchy... Piękna Christa z żalu za utraconym majątkiem snuje się po romantycznych zakamarkach pałacu w Karnitach i nawet Zbigniew Nienacki nie jest w stanie odgadnąć jej prawdziwej historii. Może podpowiedziałby mu Karol Małłek w zaciszu jednej z sal Mazurskiego Uniwersytetu Ludowego, jest jednak zajęty pogawędką z Johnem Steinbeckiem.Bolesław Bierut spieszy się na polowanie w „łańskim imperium”, ale na kolejnych stronach niespodziewanie następuje zupełna cisza, nadjeziorna, przedburzowa flauta. Noc przychodzi w środku dnia i wielu nie wypuści już ze swych objęć. Na wszystko posępnie spogląda skryty za olsztyńskim zamkiem Kopernik – może jest zazdrosny o iławski pomnik Żeromskiego? Na moście w Giżycku ktoś woła, że i tak wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa, ale Piękna Pani z Dzieciątkiem na miejsce Swojego objawienia wybiera jednak Gietrzwałd. Czy usłyszała wołanie więzionego w Stoczku kardynała Wyszyńskiego?

Nowoczesny bliźniak nad jeziorem. Kliknij po więcej informacji.

Szylak Mariusz (okładka twarda) Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł! Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Księży Młyn: Liczba stron: 144: Serie: Sekrety-32%. Szczegóły: Sekrety Warmii i Mazur - Szylak Mariusz. Tytuł: Sekrety Warmii i Mazur Autor: Szylak Mariusz Wydawnictwo: Księży Młyn ISBN: 9788377295809 Języki: polski Rok wydania: 2020 Ilość stron: 144 Format: 16.5x23.5cm Oprawa: Twarda Książka Sekrety Warmii i Mazur pochodzi z wydawnictwa Księży Młyn.

POWIĄZANE KSIĄŻKI