Zawodowe dziewczyny. Prostytucja i praca seksualna w PRL

Zawodowe dziewczyny. Prostytucja i praca seksualna w PRL - Anna Dobrowolska | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Dobrowolska
WYMIAR
5,69 MB
NAZWA PLIKU
Zawodowe dziewczyny. Prostytucja i praca seksualna w PRL.pdf
ISBN
9225888581604

OPIS

Kim były gruzinki, mewki czy dewizówki? Co w świecie pracy seksualnej zmienili ściągnięci przez Gierka wraz z zachodnimi inwestycjami biznesmeni? Jak przemiany obyczajowe lat 60. i 70. wpłynęły na tożsamości, a kryzys ekonomiczny lat. 80. na codzienną pracę, osób świadczących usługi seksualne?„Zawodowe dziewczyny” to wnikliwa historycznie, feministycznie wrażliwa opowieść o prostytucji i pracy seksualnej kobiet w latach 1945–1989. Autorka czerpiąc z milicyjnych dokumentów, a także radiowych i prasowych tekstów, opisuje proces stopniowego upodmiotowienia kobiet, które świadczyły usługi seksualne - od „gruzinek” po „dewizową” pracę seksualną. To nowe odczytanie tematu, który w czasach PRLu był tabu, a także nowe spojrzenie na historię obyczajów Polski Ludowej.

Zobacz inne Historia i literatura faktu, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Książka Zawodowe dziewczyny. Prostytucja i praca seksualna w PRL autorstwa Dobrowolska Anna , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 25,74 zł .

Ta pozycja nie ma jeszcze recenzji. Podziel się z innymi użytkownikami swoją opinią.

POWIĄZANE KSIĄŻKI