Stara miłość

Stara miłość - Sandor Marai | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sandor Marai
WYMIAR
4,89 MB
NAZWA PLIKU
Stara miłość.pdf
ISBN
4452128824819

OPIS

Reprezentatywny, chronologicznie skomponowany, wybór opowiadań cenionego i poczytnego w Polsce węgierskiego pisarza.Tom rozpoczyna pierwsze opowiadanie kilkunastoletniego Máraiego. W kolejnych utworach czytelnik obserwuje narodziny i rozwój talentu pisarza. Śledzi jego poszukiwania tematów, zainteresowań i stylów, podejmowanych lub na zawsze porzuconych przez autora w późniejszych powieściach. Wśród znanych i lubianych motywów są: miłość i śmierć, życie i przemijanie, ludzkie relacje i konflikty. Wszystko to Márai wydobywa z codziennych, niejednokrotnie banalnych zdarzeń, które po mistrzowsku opisuje, wywołując w czytelnikach głębokie emocje.O AUTORZESándor Márai (ur. 1900 w Koszycach, zm. 1989 w San Diego), wybitny węgierski prozaik i eseista. Od 1948 r. mieszkał i tworzył na emigracji - w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Znany polskiemu czytelnikowi m.in. jako autor Żaru, Księgi ziół, Wyznań patrycjusza, a przede wszystkim jako autor pisanego przez niemal całe życie Dziennika, pełnego wnikliwych zapisków o świecie, społeczeństwie, polityce, krajach, w których żył i które zwiedzał, o swoich lekturach i o procesach zachodzących w kulturze na obu półkulach.

Kto do miłości skory, nie zważa na rygle ni zapory. Miłość z miłości się rodzi.

Stara miłość nie rdzewieje, tak już sądzone nam Ale zawsze masz nadzieje że ta miłość będzie trwać I choć teraz inne czasy inną miłość mam już dziś Naszła mnie ostatnio ochota na jakiegoś Harlequina, tak więc poszłam do biblioteki i bez zastanawiania się, wzięłam pierwszą, lepszą książeczkę. Nie spojrzałam nawet na opis z tyłu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI