Rozdziobią nas kruki, wrony... (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)

Rozdziobią nas kruki, wrony... (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - Stefan Żeromski | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stefan Żeromski
WYMIAR
8,51 MB
NAZWA PLIKU
Rozdziobią nas kruki, wrony... (wydanie z opracowaniem i streszczeniem).pdf
ISBN
3220466395911

OPIS

Przygnębiający jesienny krajobraz staje się tłem dla przerażających wydarzeń. Jeden z ostatnich powstańców styczniowych wiozący broń zostaje zamordowany przez oddział rosyjskich żołnierzy. Jego ciało rozszarpują ptaki, a dobytek grabi chłop z pobliskiej wioski. Scena nie tylko przyprawia o dreszcze, ale jest oskarżeniem tych, którzy odpowiadają za ciemnotę i nędzę ludu.Tyle emocji w niedługim tekście noweli mógł zawrzeć tylko prawdziwy mistrz słowa - Stefan Żeromski.

(wydanie z opracowaniem i streszczeniem) Twoja ocena. Rozdziobią nas kruki, wrony... wydanie z opracowaniem i streszczeniem Greg.

Na tę opinię składa się pełna dramatyzmu akcja i obecność w tekście utworu niezwykle makabrycznych opisów. Osadzona w czasie powstania styczniowego fabuła zawiera kilka obrazów: Rozdziobią nas kruki, wrony… - Żeromski Stefan , tylko w empik.com: .

POWIĄZANE KSIĄŻKI