Przygody Sindbada Żeglarza

Przygody Sindbada Żeglarza - Bolesław Leśmian | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bolesław Leśmian
WYMIAR
6,80 MB
NAZWA PLIKU
Przygody Sindbada Żeglarza.pdf
ISBN
3620107016738

OPIS

Sindbad mieszka z wujem Tarabukiem – poetą, w Bagdadzie. Pewnego dnia, zachęcony przez Diabła Morskiego, postanawia wypłynąć w świat. Nawet nie podejrzewa, co go czeka. Trafia na okręt i przeżywa wiele niebezpiecznych przygód. Niezależnie od tego, na jakim znajdzie się statku, marynarze będą go nazywać krewnym Diabła Morskiego.Sindbad jest zaradny i potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Należy do osób kochliwych - był związany z Piruzą, Najdroższą, Serminą, Arminą, Kaskadą, Urgelą, Stellą, chciał poślubić Chryzeidę, aż w końcu ożenił się z Arkelą…Przygody Sindbada Żeglarza Bolesława Leśmiana są swobodną adaptacją baśni arabskich z Księgi tysiąca i jednej nocy.

Treść. Sindbad Żeglarz mieszka z wujem Tarabukiem ... 📺 Przygody Sindbada żeglarza (1996) The Adventures of Sindbad - Sindbad wraz z załogą swojego statku stawia czoła złym czarownikom, strasznym potworom i niebezpiecznym wyzwaniom. Przygody Sindbada żeglarza Wiem o tym wszystkim, co się działo na dnie morza, gdyż pewne nocy otrzymałem list od Diabła Morskiego i z treści tego listu domyśliłem się, że działo się właśnie tak, PRZYGODA PIĄTA.

Zobacz inne E-Beletrystyka, najtańsze i najlepsze oferty tylko na Ceneo.pl Bolesław Leśmian. Przygody Sindbada żeglarza.

POWIĄZANE KSIĄŻKI