Realny świat

Realny świat - Sara Pennypacker | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sara Pennypacker
WYMIAR
11,29 MB
NAZWA PLIKU
Realny świat.pdf
ISBN
9724513078438

OPIS

Pewnego lata dwoje dzieci odkrywa pośrodku miejskiego zgiełku zaczarowaną krainę…Ware nie może się doczekać wakacji: będzie wreszcie mógł do woli bujać w obłokach i rozmyślać o rycerzach. Niestety rodzice znowu zapisują go na znienawidzone półkolonie, gdzie czeka go udręka „wartościowych interakcji” i zajęć dla „normalnych” dzieci.Jednak pierwszego dnia poznaje Jolene, szorstką dziewczynkę, która zawzięcie uprawia ogród na gruzach opuszczonego kościoła. Ware, zamiast chodzić do domu kultury, zaczyna budować na zagraconej działce średniowieczny zamek.Jolene drwi z Ware’a i uważa go za fantastę, który – w odróżnieniu od niej – nie zna realnego świata. Łączy ich jedno: ogrodzony murem skrawek ziemi, ich azyl. Gdy jego istnienie jest zagrożone, Ware – stosując się do kodeksu rycerskiego – ślubuje bohatersko uratować „ich” teren.Tylko na czym polega bohaterstwo w realnym świecie?I co może w nim zdziałać dwoje „dziwnych” dzieciaków?

Autorka pokazuje wielką siłę dziecięcej wyobraźni. To jak opuszczony budynek może stać się zamkiem, a blaszki z piekarnika zbroją.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 21 listopada 2020 o godz 23:00 Poznaj definicję 'realny świat', wymowę, synonimy i gramatykę. Przeglądaj przykłady użycia 'realny świat' w wielkim korpusie języka: polski. 1) Uważano, iż Sienkiewicz opisał tę postać wzorując się na kucharzu o imieniu M'sa, biorącym udział w jego wyprawie po kontynencie afrykańskim.

POWIĄZANE KSIĄŻKI