Otyłość brzuszna

Otyłość brzuszna - Milena Nosek | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Milena Nosek
WYMIAR
10,61 MB
NAZWA PLIKU
Otyłość brzuszna.pdf
ISBN
5866385192274

OPIS

Najpierw pojawia się nieestetyczna fałdka, potem kolejna i kolejna. Następnie trudności z dopięciem ulubionych jeansów i konieczność wymiany garderoby na większe rozmiary… Jednak, wbrew temu co stara się nam wmówić kolorowa prasa, otyłość brzuszna to nie tylko problem natury estetycznej i mogą na nią cierpieć również osoby o szczupłym wyglądzie. Lekceważenie jej może przynieść poważne konsekwencje zdrowotnetakie jak: insulinooporność, cukrzyca, choroby układu krążenia, zespół metaboliczny oraz choroby stawów wynikające z nadmiernego ich obciążenia. Brak wcięcia w talii przy tych problemach to drobnostka!Autorka wyjaśnia, czym jest otyłość brzuszna, kiedy i u jakich specjalistów należy szukać pomocy, a przede wszystkim: jakie zmiany w naszym sposobie odżywiania należy podjąć, by skutecznie walczyć z nadmiarem kilogramów. Wskazuje pułapki, obnaża mechanizmy i obala krążące w internecie mity. Przekazuje czytelnikowi mnóstwo cennych i praktycznych, wskazówek, podaje przykładowy jadłospis oraz kilkadziesiąt łatwych i smacznych przepisów, które przydadzą się zwłaszcza w sytuacjach, gdy różne obowiązki wypełniają nam czas całego dnia.

Ten typ występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, a przy tym zwiększa istotnie ryzyko rozwoju groźnych chorób ogólnoustrojowych. Lec... Otyłość brzuszna - konsekwencje zdrowotne.

Przyczyn tego, że u danej osoby odkłada się właśnie tłuszcz na brzuchu może być wiele. Problem otyłości brzusznej jest znany niejednemu z nas, jednak szczególnie podatne na tycie w okolicach brzucha są osoby, które mają figurę typu jabłko. Gromadzenie się tłuszczu w talii i pasie sprawia, że sylwetka staje się zaburzona, a dopasowanie ubrań okazuje się wyjątkowo trudne. Otyłość brzuszna, zwana także jako otyłość typu jabłko bardzo niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie! Najnowsze badania pokazują, że otyłość brzuszna może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych: nadciśnienia i zawałów serca. Otyłość brzuszna jest problemem nie tylko wizualnym, ale przede wszystkim zdrowotnym.

POWIĄZANE KSIĄŻKI