Otyłość brzuszna

Otyłość brzuszna - Milena Nosek | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Milena Nosek
WYMIAR
10,23 MB
NAZWA PLIKU
Otyłość brzuszna.pdf
ISBN
3166705944624

OPIS

Najpierw pojawia się nieestetyczna fałdka, potem kolejna i kolejna. Następnie trudności z dopięciem ulubionych jeansów i konieczność wymiany garderoby na większe rozmiary… Jednak, wbrew temu co stara się nam wmówić kolorowa prasa, otyłość brzuszna to nie tylko problem natury estetycznej i mogą na nią cierpieć również osoby o szczupłym wyglądzie. Lekceważenie jej może przynieść poważne konsekwencje zdrowotnetakie jak: insulinooporność, cukrzyca, choroby układu krążenia, zespół metaboliczny oraz choroby stawów wynikające z nadmiernego ich obciążenia. Brak wcięcia w talii przy tych problemach to drobnostka!Autorka wyjaśnia, czym jest otyłość brzuszna, kiedy i u jakich specjalistów należy szukać pomocy, a przede wszystkim: jakie zmiany w naszym sposobie odżywiania należy podjąć, by skutecznie walczyć z nadmiarem kilogramów. Wskazuje pułapki, obnaża mechanizmy i obala krążące w internecie mity. Przekazuje czytelnikowi mnóstwo cennych i praktycznych, wskazówek, podaje przykładowy jadłospis oraz kilkadziesiąt łatwych i smacznych przepisów, które przydadzą się zwłaszcza w sytuacjach, gdy różne obowiązki wypełniają nam czas całego dnia.

Dieta na brzuch oraz ruch to podstawy. Otyłość brzuszna to najgroźniejszy rodzaj otyłości. Nazywana jest też otyłością trzewną, centralną albo typu jabłko.

Otyłość brzuszna, bardziej niż otyłość udowo-pośladkowa, zwiększa ryzyko chorób powiązanych ze zbyt dużą masą ciała: cukrzycy typu 2, nadciśnienia, chorób układu krążenia, zaburzeń gospodarki cholesterolowej, niektórych nowotworów. Otyłość brzuszna jest też źródłem wielu kompleksów. Na szczęście z tym tłuszczykiem można się rozstać raz na zawsze.

POWIĄZANE KSIĄŻKI