Moda, wiara i fantazja w nowej fizyce Wszechświata

Moda, wiara i fantazja w nowej fizyce Wszechświata - Roger Penrose | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Roger Penrose
WYMIAR
8,11 MB
NAZWA PLIKU
Moda, wiara i fantazja w nowej fizyce Wszechświata.pdf
ISBN
6359422648011

OPIS

Profesor Roger Penrose, światowej sławy fizyk i matematyk, od niemal półwiecza nie tylko śledzi rozwój fizyki, ale i żywo w nim uczestniczy. W swojej najnowszej książce przygląda się roli, jaką odgrywają w tej dyscyplinie moda, wiara i fantazja. Na przykładzie teorii strun, kosmologii i mechaniki kwantowej opowiada o inspirującej, ale i czasem wiążącej ręce roli tych czynników na współczesnym froncie badań nad głęboką strukturą świata. Opisuje, w jaki sposób moda, wiara i fantazja ukształtowały jego własną karierę naukową, od teorii twistorów, uważanej za jedną z alternatyw dla teorii strun, po konforemną kosmologię cykliczną.Książka ta, jak wszystkie teksty Penrose'a, łączy niezwykłą głębię z szerokością perspektywy, dając jedyny w swoim rodzaju osobisty wgląd w świat współczesnej fizyki matematycznej.Wyjątkowo oryginalny, bogaty, dogłębnie przemyślany przegląd najmodniejszych współczesnych teorii próbujących wyjaśnić Wszechświat w skali najmniejszej i największej. - "Science"Tym, co najcenniejsze w tej książce, jest uczenie nas - poprzez przykład - właściwego zadawania pytań. - "Physics World"Sir Roger Penrose – jeden z czołowych współczesnych fizyków teoretycznych, matematyk i filozof nauki. W latach 60. zrewolucjonizował ogólną teorię względności, wprowadzając do niej nowe, potężne narzędzia matematyczne. Wraz ze Stephenem Hawkingiem udowodnił tzw. twierdzenia o osobliwościach, z których wynika, ze formowanie się czarnych dziur oraz Wielki Wybuch są nieuniknionymi konsekwencjami teorii Einsteina. W 2020 roku za swoje odkrycia otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki.

Autorem książki jest Roger Penrose. Należy do gatunków: literatura popularno-naukowa, nauki ścisłe. Profesor Roger Penrose, światowej sławy fizyk i matematyk, od niemal półwiecza nie tylko śledzi rozwój fizyki, ale i żywo w nim uczestniczy.

Przeczytaj recenzję Moda, wiara i fantazja w nowej fizyce Wszechświata. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Moda, wiara i fantazja w nowej fizyce Wszechświata.

POWIĄZANE KSIĄŻKI