Baśnie

Baśnie - Hans Christian Andersen | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Hans Christian Andersen
WYMIAR
8,75 MB
NAZWA PLIKU
Baśnie.pdf
ISBN
2592432358336

OPIS

Andersen z początku nie traktował z powagą twórczości dla dzieci, chciał być autorem dla dorosłych. Zastrzegał, że jego baśnie to pudełka: dzieci oglądają opakowanie, a dorośli mogą zajrzeć do środka. Nie ukrywał niezadowolenia, gdy od początku uznano, że jego baśnie to dzieła dla dzieci. Jednak to właśnie one przyniosły mu rozgłos i sławę. Zachęcony powodzeniem pierwszej serii baśni, pisarz wydawał kolejne aż do roku 1872.Tak jak w XIX wieku, kolejne pokolenia najmłodszych czytelników po dziś z wypiekami na twarzy odkrywają świat Brzydkiego Kaczątka, Calineczki czy Dziewczynki z zapałkami, wymieniając tylko najbardziej kultowych i wzruszających bohaterów…

Źródłem inspiracji dla pisarzy były podania i opowieści ludowe. Niemal wszystkie opowiadania opowiadają o walce dobra ze złem, mimo to w swojej historii nie raz wywoływały kontrowersje. Baśnie Andersena nieustannie są inspiracją dla twórców filmów fabularnych i animowanych.

Gry Bubble Shooter. Gry Trzy w jednej linii.

POWIĄZANE KSIĄŻKI