Ubik

Ubik - Philip K. Dick | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Philip K. Dick
WYMIAR
9,43 MB
NAZWA PLIKU
Ubik.pdf
ISBN
4754754139436

OPIS

„Ubik, książka inna niż wszystkie, używana zgodnie z instrukcją zapewni pełnię doznań estetycznych i metafizycznych, będąc przy tym źródłem dobrej zabawy” zapewnia w przedmowie Łukasz Orbitowski.Nudzą cię standardowe powieści science fiction? Masz dość inwazji kosmitów, wykoncypowanych światów i żołnierzy kosmosu? Oto Ubik, książka inna niż wszystkie, używana zgodnie z instrukcją zapewni pełnię doznań estetycznych i metafizycznych, będąc przy tym źródłem dobrej zabawy. - z przedmowy Łukasza Orbitowskiego.Wewnątrz świata rażonego obłędem… normalność zachowują już tylko ludzie. Dick poddaje ich więc ciśnieniu przeraźliwej próby i w jego fantastycznym eksperymencie niefantastyczna pozostaje tylko psychologia bohaterów. Walczą oni do końca, stoicko i zajadle, z nacierającym zewsząd chaosem, którego źródła są właściwie niedocieczone… Osobliwości Dickowych światów biorą się zwłaszcza stąd, że dogłębnemu rozszczepieniu i powieleniu ulega w nich – jawa… Końcowy efekt jest zawsze taki sam: rozróżnienie między jawą a zwidem okazuje się niemożliwością. Strona techniczna tego zjawiska jest niezbyt istotna… Rzecz w tym, że świat ów… stwarza praktyczne dylematy, znane tylko teoretycznym spekulacjom filozofii. Jest to świat, w którym filozofia schodzi niejako na ulicę… - z posłowia Stanisława Lema, do pierwszego polskiego wydania „Ubika”

Oceny, recenzje, obsada, dyskusje wiadomości, zwiastuny, ciekawostki oraz galeria. Ubik lub Ubik Fantastyka - dwumiesięcznik literacko-publicystyczny o tematyce fantastycznej, który ukazywał się w latach 2003-2004.Wyszło siedem numerów, ze względu na pewną nieregularność w ukazywaniu się nowych numerów pisma, bliżej mu było do kwartalnika. W 2005 ukazała się antologia Bez bohatera z opowiadaniami, które pierwotnie miały zostać wydrukowane w kolejnych ... Ubik na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.

W 2005 ukazała się antologia Bez bohatera z opowiadaniami, które pierwotnie miały zostać wydrukowane w kolejnych ... Ubik na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz! Ubik PC.

POWIĄZANE KSIĄŻKI