Nie taka zła. Przewodnik po Warszawie Leopolda Tyrmanda

Nie taka zła. Przewodnik po Warszawie Leopolda Tyrmanda - Grzegorz Sołtysiak | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Grzegorz Sołtysiak
WYMIAR
8,11 MB
NAZWA PLIKU
Nie taka zła. Przewodnik po Warszawie Leopolda Tyrmanda.pdf
ISBN
7332265698706

OPIS

Czy Tyrmand mógłby istnieć bez Warszawy jako pisarz? Nie sposób sobie tego nawet wyobrazić. Spędził w tym mieście czterdzieści lat, czyli niemal dwie trzecie z sześćdziesięciu pięciu, jakie dane mu było przeżyć. Większa część jego twórczości przesycona jest warszawskością. Stolica stanowi tło rozważań i perypetii niezwykłej menażerii wykreowanych przez niego postaci, a nierzadko sama staje się główną bohaterką, dominantą i motywem przewodnim opowieści. To dzięki jego sugestywnej prozie tak wiele osób odkrywa dziś na nowo klimat Warszawy tużpowojennej, miasta stojącego w pół kroku między chlubną przeszłością a niepewną przyszłością wytyczaną przez narzucony reżim.Grzegorz Sołtysiak, autor książki Nie taka zła. Przewodnik po Warszawie Leopolda Tyrmanda, skatalogował i opisał miejsca najdobitniej związane z osobą pisarza, w których ten chętnie bywał i które wprowadzał do swoich utworów. Możemy zatem – zaopatrzeni w niezbędne wskazówki zawarte w przewodniku – na własną rękę odkrywać ślady tamtego miasta. Możemy sami się przekonać, czy pod płaszcz współczesności ostało się coś z jego dawnego klimatu. Sprawdźmy, ile w Warszawie dzisiejszej zostało Warszawy Tyrmanda.Grzegorz Sołtysiak, historyk, wykładowca akademicki, dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce okresu PRL-u i varsavianistyce. Twórca i współtwórca audycji telewizyjnych (m.in. Kulisy PRL-u, Półkowniki TVP), autor i współautor licznych artykułów i książek (m.in. Księga listów PRL-u, Modny PRL, Filmowy przewodnik po Warszawie).

Przewodnik po Warszawie Leopolda Tyrmanda". Warsztatom towarzyszyć będzie rozmowa Basi Stareckiej z Grzegorzem Sołtysiakiem - historykiem, dziennikarzem, autorem książki „Nie taka Zła. Przewodnik po Warszawie Leopolda Tyrmanda", który przepisy doprawi pikantnymi opowieściami o upodobaniach kulinarnych autora i bohaterów „Złego".

Sprawdź też koniecznie recenzję "Nie taka zła. Przewodnik po Warszawie Leopolda Tyrmanda". Warsztatom towarzyszyć będzie rozmowa Basi Stareckiej z Grzegorzem Sołtysiakiem - historykiem, dziennikarzem, autorem książki „Nie taka Zła.

POWIĄZANE KSIĄŻKI