Białystok, którego nie ma

Białystok, którego nie ma - Wiesław Wróbel | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wiesław Wróbel
WYMIAR
3,57 MB
NAZWA PLIKU
Białystok, którego nie ma.pdf
ISBN
9203848357336

OPIS

Białystok to miasto wyjątkowe, ze stosunkowo krótką, ale bogatą, wielokulturową i skomplikowaną przeszłością. We współczesnym mieście trudno znaleźć dowody na prawdziwość tego twierdzenia. Aby to uczynić i lepiej zrozumieć historię Białegostoku, musimy poznać miasto, którego już nie ma – wybrać się na spacer po dawnych ulicach, przyjrzeć się nieistniejącym już domom i nieobecnym mieszkańcom, poznać charakter i unikatowość jego zabudowy, przekształcanej, niszczonej i odbudowywanej na przestrzeni trzech stuleci.Białystok, którego nie ma to album, dzięki któremu możemy to uczynić. Na zebranych w nim fotografiach, utrwalających ulotne chwile z życia miasta, ujrzymy Białystok zarówno sprzed ponad stu lat, jak i ten, który zniknął całkiem niedawno. W miejscu brukowanych ulic pojawiły się nowe arterie, dawne kamienice ustąpiły miejsca powojennym blokom mieszkalnym, a drewnianą zabudowę wyparło nowe budownictwo. Nie ma już dzielnic żydowskich, wiele historycznych obiektów uległo przekształceniu i modernizacji, a z przestrzeni miasta zniknęły znane i rozpoznawalne miejsca, kojarzone tylko z Białymstokiem.Z albumem w ręku wybierzmy się we wspólną podróż po nieistniejącym mieście, by lepiej je zrozumieć, poczuć jego niepowtarzalny klimat, odkryć zapomniane miejsca i przywrócić o nich pamięć.

We współczesnym mieście trudno znaleźć dowody na prawdziwość tego twierdzenia. Aby to uczynić i lepiej zrozumieć historię Białegostoku, musimy poznać miasto, którego już nie ma - wybrać się na spacer po dawnych ulicach, przyjrzeć się nieistniejącym już ... Napisz pierwszą opinię o "Białystok, którego nie ma" Anuluj pisanie odpowiedzi.

Aby to uczynić i lepiej zrozumieć historię Białegostoku, ... Szczegóły: Białystok którego nie ma - Wróbel Wiesław. Tytuł: Białystok którego nie ma Autor: Wróbel Wiesław Wydawnictwo: Księży Młyn ISBN: 9788377293751 Języki: polski Rok wydania: 2020 Ilość stron: 144 Format: 21.5x21.5cm Oprawa: Twarda Białystok, którego nie ma - kolejna ciekawa książka historyka z Biblioteki Uniwersyteckiej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI