Pierwsza osoba liczby pojedynczej

Pierwsza osoba liczby pojedynczej - Haruki Murakami | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Haruki Murakami
WYMIAR
6,65 MB
NAZWA PLIKU
Pierwsza osoba liczby pojedynczej.pdf
ISBN
4131799736586

OPIS

Nowy zbiór opowiadań Harukiego Murakamiego.Tajemnicza płyta Charliego Parkera, małpa mówiąca ludzkim głosem i liczne wspomnienia dawnych kochanek. W nowym zbiorze opowiadań Harukiego Murakamiego czytelnicy znajdą znane i lubiane motywy jego twórczości: tęsknotę za tym, co minęło, rozważania o muzyce, miłości oraz sensie życia. Autor wspomina lata studenckie, dawne dziewczyny, fascynacje i niezwykłe przeżycia, do których ciągle powraca myślami.Niezmiennie ważnym elementem w mikrokosmosie Murakamiego pozostaje muzyka. W tym zbiorze staje się ona główną bohaterką kilku opowieści. W jednej z nich narrator rozważa, co by było, gdyby saksofonista Charlie Parker dożył czasów bossa novy i nagrał płytę w tym stylu. W innej jest mowa o Karnawale Schumanna, który był ulubionym utworem narratora i pewnej tajemniczej kobiety. Muzyka ta jest punktem wyjścia do rozważań na temat masek, które nosimy, i naszych prawdziwych twarzy, kryjących się pod nimi.Nowym elementem w jego twórczości jest poezja, którą znajdujemy w dwóch z ośmiu opowiadań. Jedno jest historią spotkania z kobietą piszącą wiersze o miłości w stylu klasycznej poezji japońskiej. W innym pisarz umieścił swoje żartobliwe białe wiersze na temat meczów baseballowych, opiewa w nich między innymi piękno umięśnionych pośladków jednego z graczy.Jak zawsze u Murakamiego humor miesza się ze smutkiem, realność z nierealnością, a życie zaskakuje narratora ciągle nowymi zagadkami.

W nowym zbiorze opowiadań Harukiego Murakamiego czytelnicy znajdą znane ... "Pierwsza osoba liczby pojedynczej" to osiem opowiadań, w których Haruki Murakami zabiera nas do przeszłości. Autor wspomina czasy studenckie, dawne miłości i osoby, które spotkał w swoim życiu.

W Polsce swoją premierę miała w listopadzie ubiegłego roku. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy Kraju Kwitnącej Wiśni ma już 71 lat ale nadal zachwyca genialnym piórem i wysokim poziomem swojej twórczości. Liczba pojedyncza: 1 osoba - JA 2 osoba - TY 3 osoba - ON/ONA/ONO Liczba mnoga: 1 osoba - MY 2 osoba - WY 3 osoba - ONI/ONE Odpowiedz na ten komentarz oznacza "osoba" a "lp." to "liczby pojedynczej" , natomiast "lm." oznacza "liczby mnogiej" Mam nadzieję że pomogłam i nie będę prosić o naj dlatego że wymuszanie naj jest żałosne :P „Pierwsza osoba liczby pojedynczej" jako forma pamiętnika pisarza, zapewne rozczaruje nawet jego ... Liczba pojedyncza: 1.

POWIĄZANE KSIĄŻKI