Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej

Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej - Tomasz Owsiany | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tomasz Owsiany
WYMIAR
10,57 MB
NAZWA PLIKU
Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej.pdf
ISBN
6920943198392

OPIS

Gujana Francuska - dawna kraina niewolnictwa i kolonii karnych. Dziś skrawek Francji i Unii Europejskiej w Ameryce Południowej. Mozaika sztucznie zestawionych ze sobą kultur, współistniejących pod francuskim płaszczem. Departament, z którego startują rakiety kosmiczne, a ponad połowa mieszkańców żyje w formalnym ubóstwie.Jak zależność od Francji wpływa na codzienność Gujańczyków? Czy jest dopustem czy przywilejem? Z tymi pytaniami autor wyrusza na spotkanie mieszkańców wybrzeża i dalekiego interioru. Pokazuje Gujanę widzianą ich oczyma, tworząc brawurową opowieść o świecie, którego nie znamy. Pięknym i trudnym zarazem. Świecie, w którym kolonialna przeszłość i neokolonialna teraźniejszość pozostają źródłem napięć."Nie, nie muszę już tam jechać. Nie wydłubię agrafką ze stopy jaj pchły piaskowej. Nie popłynę mętną autostradą rzeki w nieznane. Nie muszę. Tomek Owsiany już to za mnie zrobił. Dzięki Bogu. Czytam jego łotrzykowską opowieść z pogranicza Surinamu i Gujany, podziwiam reporterską uważność i przekonanie, z jakim odnajduje w tej głuszy Francję. I myślę o końcu świata. I magdalence."Dariusz Fedor, redaktor naczelny „Kontynentów”"Ponad osiem tysięcy kilometrów od Polski i tyle samo powodów, by je pokonać, żeby poznać kawałek Unii Europejskiej w Ameryce Południowej. Ja je już znam. Kolej na was."Jakub Porada, dziennikarz i podróżnik

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej - Owsiany Tomasz , tylko w empik.com: 39,90 zł .

Reportaże z Gujany Francuskiej; Ostatnia aktualizacja: 2021-02-25 06:30:43 Tytułów w bazie: 249401 Reportaże z Gujany Francuskiej - Tomasz Owsiany - Książka w SwiatKsiazki.pl. Kraj naprawdę i na niby.

POWIĄZANE KSIĄŻKI