Katarynka (lektura z opracowaniem)

Katarynka (lektura z opracowaniem) - Bolesław Prus | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bolesław Prus
WYMIAR
11,55 MB
NAZWA PLIKU
Katarynka (lektura z opracowaniem).pdf
ISBN
2278800150295

OPIS

Pan Tomasz – z zawodu prawnik – mieszkał w pięknym domu na ulicy Miodowej. Nie miał jednak szczęścia w miłości. Próbował nawiązywać znajomości z różnymi kobietami, lecz po kilku nieudanych próbach zalotnych, postanowił zostać sam. Prawnik kochał cały świat – przyrodę, różne zjawiska, muzykę... Była jednak rzecz, która wprawiała w gniew uznawanego w świecie sądowym człowieka – katarynka. Nie mógł znieść dźwięku wydawanego przez tę maszynę i nigdy nie życzył sobie, aby jakikolwiek kataryniarz przechodził koło jego domu. Do posiadłości obok wprowadziły się dwie panie z małą, może ośmioletnią dziewczynką. Po jakimś czasie, pan Tomasz spostrzegł, iż dziewczynka jest niewidoma. Pewnego dnia mecenas usłyszał dźwięki katarynki na podwórzu obok. Zbulwersował się, ponieważ musiał rozwiązać pewną poplątaną sprawę odnośnie pracy. Gdy jednak zobaczył, że dziewczynka raduje się na dźwięk katarynki, która była jedyną atrakcją w jej życiu, zażyczył sobie, aby kataryniarz codziennie przygrywał tej małej dziewczynce z sąsiedztwa. Postanowił też pomóc jej w leczeniu.

Lektura z opracowaniem autorstwa Prus Bolesław , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 8,49 zł . Przeczytaj recenzję Katarynka.

Upominek do każdego zamówienia. Wysyłka nawet tego samego dnia! Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli.

POWIĄZANE KSIĄŻKI