Calineczka i inne baśnie (lektura z opracowaniem)

Calineczka i inne baśnie (lektura z opracowaniem) - Hans Christan Andersen | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Hans Christan Andersen
WYMIAR
7,14 MB
NAZWA PLIKU
Calineczka i inne baśnie (lektura z opracowaniem).pdf
ISBN
8545902903822

OPIS

Baśnie Hansa Christiana Andersena to ponadczasowe opowieści, których uniwersalny morał jest aktualny także w czasach nam współczesnym. Brzydkie Kaczątko uczy, że nigdy nie można nikogo odrzucać i krytykować tylko ze względu na jego wygląd. Dziewczynka z zapałkami uwrażliwia na ludzką krzywdę i niedolę. Świniopas to historia księcia zamienionego w świniopasa i cesarzówny, dla której liczyło się tylko bogactwo i dobra materialne. Calineczka daje przykład, że dobro, miłosierdzie i wrażliwość na krzywdę innych zawsze wracają. Słowik zaś zwraca uwagę, że wolność jest wartością najcenniejszą, cenniejszą niż złoto i bogactwo. Niniejsze baśnie ukazują pewne stałe wzorce i postawy moralne, wskazują drogę właściwego życia, w którym dobro zwycięża zło, a ciężka i uczciwa praca zawsze zostaje wynagrodzona.

Ogólnie uwielbiałam czytać baśnie, miałam kilka książek na półce (miłość do czytania rodzi się od małego). Książka Calineczka I Inne Baśnie. Lektura Z Opracowaniem Wyd.

D Calineczka i inne baśnie. Lektura z opracowaniem (Uszkodzona okładka) | Hans Christian Andersen | Ibis/Books.

POWIĄZANE KSIĄŻKI