Słówka (zbiór)

Słówka (zbiór) - Tadeusz Boy-Żeleński | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tadeusz Boy-Żeleński
WYMIAR
11,75 MB
NAZWA PLIKU
Słówka (zbiór).pdf
ISBN
2437301755689

OPIS

„Słówka” Tadeusza Boya-Żeleńskiego to tom pełen zabawnych rymowanych wierszyków, w których kpi m.in. z ludzkich słabości, miłości, mieszczan czy romantyków.W „Słówkach” znajduje się wiele stwierdzeń, które na dobre weszły do języka potocznego, takich jak „w tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz”, czy „pełna wrzasku ziemia polska od Czikago do Tobolska”. Ten tom poezji można traktować jako karykaturalną kronikę Krakowa z początku XX wieku. Boy-Żeleński, wrażliwy na ruchy społeczne, ironicznie porusza tematy, którymi wtedy żyło miasto. Pierwsze wydanie Słówek miało miejsce w roku 1913.

Zbiór wierszy i piosenek. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania <<< Dane tekstu >>> Autor Tadeusz Boy-Żeleński: Tytuł Słówka Słówka.

Adam Bień . Dofinansowano ze środków: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI