Wydajność Javy. Szczegółowe porady dotyczące programowania i strojenia aplikacji w Javie (wydanie 2)

Wydajność Javy. Szczegółowe porady dotyczące programowania i strojenia aplikacji w Javie (wydanie 2) - Scott Oaks | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Scott Oaks
WYMIAR
9,88 MB
NAZWA PLIKU
Wydajność Javy. Szczegółowe porady dotyczące programowania i strojenia aplikacji w Javie (wydanie 2).pdf
ISBN
3211975010171

OPIS

Istnieją dwie strategie rozwiązywania problemów wydajnościowych aplikacji w Javie. Z jednej strony można wykorzystać potężne komputery i przydzielić JVM ogromne zasoby pamięci, z drugiej - w czasach ekspansji rozwiązań opartych na chmurach obliczeniowych nowe znaczenie zyskują małe, jednoprocesorowe komputery. Firmy takie jak Oracle czy Amazon udostępniają tanie serwery, na których można uruchamiać proste aplikacje. Łatwo się przekonać, jak ważne jest właściwe zarządzanie niewielką ilością pamięci w tego rodzaju środowiskach. Każdy, kto programuje w Javie, powinien dokładnie wiedzieć, jak maszyna JVM wykonuje kod i jak należy ją dostrajać, aby osiągała możliwie największą wydajność.W tej książce opisano wiele funkcjonalności, narzędzi i procedur, dzięki którym można poprawić efektywność kodu napisanego w Javie 8 i 11 LTS. Główny nacisk położono na zagadnienia istotne dla środowisk produkcyjnych, ale przedstawiono również ciekawe nowe technologie, takie jak kompilacja z wyprzedzeniem i eksperymentalne kolektory. Znalazło się tu także omówienie nowości w mechanizmie porządkowania pamięci i rejestratorze Java Flight Recorder, zaprezentowano kwestie funkcjonowania Javy w środowiskach kontenerowych, udoskonalone narzędzie JMH, kompilatory JIT, współdzielone klasy danych, narzędzia do monitorowania wydajności i wiele innych. Książkę doceni każdy inżynier zajmujący się JVM, który chce poradzić sobie z nietypowym działaniem systemu, wyciekami pamięci i problemami z jej porządkowaniem.Najciekawsze zagadnienia:platformy i kompilatory Javy a wydajność aplikacjiporządkowanie pamięcizasady testowania wydajności aplikacjipakiet JDK i narzędzia do monitorowania aplikacjidostrajanie kolektora i interfejsów Java APIwydajność aplikacji korzystających z baz danych"To najbardziej szczegółowy i praktyczny podręcznik na temat wydajności i strojenia maszyny JVM. Powinien go przeczytać każdy inżynier zajmujący się JVM, który kiedykolwiek zmagał się z nietypowym działaniem systemu, wyciekami pamięci i problemami z jej porządkowaniem"Rod HiltonDostrojenie JVM: oto sekret wydajności kodu Javy!

Szczegółowe porady dotyczące programowania i strojenia aplikacji w Javie. Wydanie II.

Testowanie wydajności 27. Testy rzeczywistej aplikacji 27 Książka Wydajność Javy Szczegółowe porady dotyczące programowania i strojenia aplikacji w Javie / Scott Oaks, Helion, 71,89 zł, okładka miękka, Sto tysięcy przecenionych książek, sprawdź teraz! Wydajność Javy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI