Wydajność Javy. Szczegółowe porady dotyczące programowania i strojenia aplikacji w Javie (wydanie 2)

Wydajność Javy. Szczegółowe porady dotyczące programowania i strojenia aplikacji w Javie (wydanie 2) - Scott Oaks | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Scott Oaks
WYMIAR
8,86 MB
NAZWA PLIKU
Wydajność Javy. Szczegółowe porady dotyczące programowania i strojenia aplikacji w Javie (wydanie 2).pdf
ISBN
4788463317889

OPIS

Istnieją dwie strategie rozwiązywania problemów wydajnościowych aplikacji w Javie. Z jednej strony można wykorzystać potężne komputery i przydzielić JVM ogromne zasoby pamięci, z drugiej - w czasach ekspansji rozwiązań opartych na chmurach obliczeniowych nowe znaczenie zyskują małe, jednoprocesorowe komputery. Firmy takie jak Oracle czy Amazon udostępniają tanie serwery, na których można uruchamiać proste aplikacje. Łatwo się przekonać, jak ważne jest właściwe zarządzanie niewielką ilością pamięci w tego rodzaju środowiskach. Każdy, kto programuje w Javie, powinien dokładnie wiedzieć, jak maszyna JVM wykonuje kod i jak należy ją dostrajać, aby osiągała możliwie największą wydajność.W tej książce opisano wiele funkcjonalności, narzędzi i procedur, dzięki którym można poprawić efektywność kodu napisanego w Javie 8 i 11 LTS. Główny nacisk położono na zagadnienia istotne dla środowisk produkcyjnych, ale przedstawiono również ciekawe nowe technologie, takie jak kompilacja z wyprzedzeniem i eksperymentalne kolektory. Znalazło się tu także omówienie nowości w mechanizmie porządkowania pamięci i rejestratorze Java Flight Recorder, zaprezentowano kwestie funkcjonowania Javy w środowiskach kontenerowych, udoskonalone narzędzie JMH, kompilatory JIT, współdzielone klasy danych, narzędzia do monitorowania wydajności i wiele innych. Książkę doceni każdy inżynier zajmujący się JVM, który chce poradzić sobie z nietypowym działaniem systemu, wyciekami pamięci i problemami z jej porządkowaniem.Najciekawsze zagadnienia:platformy i kompilatory Javy a wydajność aplikacjiporządkowanie pamięcizasady testowania wydajności aplikacjipakiet JDK i narzędzia do monitorowania aplikacjidostrajanie kolektora i interfejsów Java APIwydajność aplikacji korzystających z baz danych"To najbardziej szczegółowy i praktyczny podręcznik na temat wydajności i strojenia maszyny JVM. Powinien go przeczytać każdy inżynier zajmujący się JVM, który kiedykolwiek zmagał się z nietypowym działaniem systemu, wyciekami pamięci i problemami z jej porządkowaniem"Rod HiltonDostrojenie JVM: oto sekret wydajności kodu Javy!

Zobacz inne Podręczniki szkolne, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Zobacz koniecznie Książki i czasopisma Wydajność Javy. w cenie 52.26 zł.

podtytuł: Szczegółowe porady dotyczące programowania i strojenia aplikacji w Javie ... platformy i kompilatory Javy a wydajność aplikacji porządkowanie pamięci zasady testowania wydajności aplikacji pakiet JDK i narzędzia do monitorowania aplikacji dostrajanie kolektora i ... WYDAJNOŚĆ JAVY SZCZEGÓŁOWE PORADY DOTYCZĄCE PROGRAMOWANIA APLIKACJI Informatyka OAKS S.

POWIĄZANE KSIĄŻKI