Pierwsza osoba liczby pojedynczej

Pierwsza osoba liczby pojedynczej - Haruki Murakami | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Haruki Murakami
WYMIAR
9,15 MB
NAZWA PLIKU
Pierwsza osoba liczby pojedynczej.pdf
ISBN
9705690564719

OPIS

Nowy zbiór opowiadań Harukiego Murakamiego.Tajemnicza płyta Charliego Parkera, małpa mówiąca ludzkim głosem i liczne wspomnienia dawnych kochanek. W nowym zbiorze opowiadań Harukiego Murakamiego czytelnicy znajdą znane i lubiane motywy jego twórczości: tęsknotę za tym, co minęło, rozważania o muzyce, miłości oraz sensie życia. Autor wspomina lata studenckie, dawne dziewczyny, fascynacje i niezwykłe przeżycia, do których ciągle powraca myślami.Niezmiennie ważnym elementem w mikrokosmosie Murakamiego pozostaje muzyka. W tym zbiorze staje się ona główną bohaterką kilku opowieści. W jednej z nich narrator rozważa, co by było, gdyby saksofonista Charlie Parker dożył czasów bossa novy i nagrał płytę w tym stylu. W innej jest mowa o Karnawale Schumanna, który był ulubionym utworem narratora i pewnej tajemniczej kobiety. Muzyka ta jest punktem wyjścia do rozważań na temat masek, które nosimy, i naszych prawdziwych twarzy, kryjących się pod nimi.Nowym elementem w jego twórczości jest poezja, którą znajdujemy w dwóch z ośmiu opowiadań. Jedno jest historią spotkania z kobietą piszącą wiersze o miłości w stylu klasycznej poezji japońskiej. W innym pisarz umieścił swoje żartobliwe białe wiersze na temat meczów baseballowych, opiewa w nich między innymi piękno umięśnionych pośladków jednego z graczy.Jak zawsze u Murakamiego humor miesza się ze smutkiem, realność z nierealnością, a życie zaskakuje narratora ciągle nowymi zagadkami.

Tym razem jednak, narrator nie jest (choć bywa) około trzydziestoletnim everymanem, ale samym Murakamim. 📚 Poznaj "Pierwsza osoba liczby pojedynczej" autorstwa Haruki Murakami. Przeczytaj opis książki "Pierwsza osoba liczby pojedynczej" a także poznaj jej ocenę.

Murakami pisze też o swoich pasjach czyli muzyce i baseballu. W opowiadaniach autor zawarł elementy surrealistyczne, a także poezję. Pierwsza osoba liczby pojedynczej - Haruki Murakami - opis książki: Nowy zbiór opowiadań Harukiego Murakamiego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI