Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze

Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze - Edward Brooke-Hitching | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Edward Brooke-Hitching
WYMIAR
8,1 MB
NAZWA PLIKU
Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze.pdf
ISBN
7225576974905

OPIS

Książki śmiercionośne. Książki pisane krwią i oprawne w ludzką skórę. Książki tak długie, że mogłyby unicestwić wszechświat.Nowa niesamowita praca autora cenionej trylogii Atlas lądów niebyłych, Złoty atlas i Atlas nieba to wyjątkowa, pięknie ilustrowana podróż przez historię literatury. Edward Brooke-Hitching zapuszcza się w jej najmroczniejsze zakątki, polując na najdziwniejsze publikacje, i odkrywa fascynujące tło ich powstania.Znajdziemy tu istną bibliotekę szaleńca, zbiór ekscentrycznych woluminów, często kompletnie zapomnianych. Książki pisane krwią; oprawne w ludzką skórę; dzieła zwariowane; pozycje, które zwiodły cały świat; wydania niewidoczne gołym okiem i większe od człowieka; drukowane na wzburzonych morzach i lodowych pustkowiach Antarktyki; księgi kodów i szyfrów, których tajemnic do dzisiaj nie odkryto. Autor wytropił wiele przejawów dziwności wyobrażalnej (jak i tej niepojętej) – jak choćby wspaniale iluminowany XV-wieczny opis procesu wytoczonego Jezusowi przez szatana bądź zaginione dramaty Szekspira i księgi Biblii – i powiązał je w jedyną w swoim rodzaju kolekcję, ucztę duchową dla każdego miłośnika literatury.

Jednak im dłużej czytałam to cudo, tym bardziej zdawałam sobie sprawę, że to nie jest pojedyncza perła, a wielki kufer skarbów ... Poznajcie Bibliotekę szaleńca.Największe kurioza wydawnicze, Edwarda Brooke-Hitchinga.Jeśli gdzieś, kiedyś na świecie pojawiło się jakiekolwiek dziwactwo wydawnicze, to z pewnością znajdziecie wzmiankę na jego temat w Bibliotece… właśnie. Edward Brooke-Hitching to (jak dowiadujemy się ze strony WWW Wydawnictwa) "syn antykwariusza, [który] jest autorem Fox Tossing, Octopus ... Biblioteka szaleńca.

najwiĘksze kurioza wydawnicze wydawca rebis rok wydania 2020 oprawa oprawa twarda iloŚĆ stron 256 ean 9788381881302 znajdź podobne według klucza: edward_brooke-hitching janusz_szczepaŃski rebis biblioteka (395257) zarejestruj / zaloguj. PL EN.

POWIĄZANE KSIĄŻKI