LGBT. Nie lepsi, nie gorsi

LGBT. Nie lepsi, nie gorsi - Andrzej Zwoliński | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrzej Zwoliński
WYMIAR
3,8 MB
NAZWA PLIKU
LGBT. Nie lepsi, nie gorsi.pdf
ISBN
2762069397629

OPIS

Nie tak dawno Konferencja Episkopatu Polski opublikowała dokument w kwestii LGBT. Podkreśla się w nim, że Kościół nie odmawia „osobom transseksualnym” prawa przynależności do Kościoła. Z tym wiąże się też fakt, że nie odmawia im prawa do sakramentów świętych - chrztu świętego i pozostałych sakramentów - jeśli spełniają warunki ważnego i godziwego ich przyjęcia.Debata nad LGBT najczęściej sprowadza się do ideologicznego rozumienia tego złożonego terminu. Pomija się kwestię osób, wezwanych do dojrzewania i rozwoju w duchu chrześcijańskim, w ramach Kościoła. Aby można było wspomagać osoby LGBT+ w ich duchowym rozwoju, trzeba zapoznać się z szeroką panoramą problemów psychologicznych, anatomicznych, kulturowych, społecznych, a nawet politycznych, związanych z orientacją seksualną. Brak osobowego spojrzenia na LGBT, sprowadzenia tej rzeczywistości do techniki i sloganowych pojęć, rodzi uproszczone sądy, postawy i działania. A oni dalej są osobami, oczekującymi -często bezskutecznie - pomocy, „nie lepsi i nie gorsi” niż reszta społeczności…

Podkreśla się w nim, że Kościół nie odmawia osobom transseksualnym prawa przynależności do Kościoła. Z tym wiąże się też fakt, że nie odmawia im prawa do sakramentów świętych - chrztu świętego i ... Książka LGBT.

Nie lepsi, nie gorsi w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Numer katalogowy: 2347766 Autor: Andrzej Zwoliński Numer ISBN: 9788377205556 Kod kreskowy (EAN): 9788377205556 liczba stron: 346 okładka: miękka Wydawnictwo: Petrus Format: 13 x 19 cm Rok wydania: 2020 Data ukazania się w księgarni: 29.10.2020 Zamów przez telefon: ☎ (22) 112-09-57 ( 8:00 - 17:00), dzwoniąc podaj numer katalogowy: 2347766 LGBT. Nie lepsi, nie gorsi | | KSIĄŻKI \ Literatura \ Religie i mitologie | Hurtownia książek, artykułów papierniczych i zabawek Wydawnictwo: Petrus Autor: ks.

POWIĄZANE KSIĄŻKI