Stambuł do zjedzenia

Stambuł do zjedzenia - Bartek Kieżun | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bartek Kieżun
WYMIAR
9,82 MB
NAZWA PLIKU
Stambuł do zjedzenia.pdf
ISBN
4744390059536

OPIS

Bartek Kieżun dociera do odległych zakątków Europy, by przywieźć stamtąd opowieści o Orient Expressie, Konstantynie, intrygujących restauracjach, o których wiedzą tylko wybrani, i najlepszych przystawkach do raki.W jego książce „Stambuł do zjedzenia” miasto to jawi się jako kulinarne królestwo gotowe, by je odkryć. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze wyprawy to te bez mapy w ręce. Bartek wie to doskonale, dlatego w Stambule, kierowany intuicją i poleceniami znajomych, dociera do zakamarków zapomnianych przez turystów.I właśnie dzięki temu powstał przewodnik kulinarny pełen opowieści o wielkiej historii, pachnący bakłażanem i wyjątkowy jak turecki dywan.

Stambuł jest pełen przysmaków i nawet nie trzeba ich bardzo szukać, bo same na ciebie wpadają. Turcy mają rewelacyjną herbatę i świetnie ją parzą, więc herbatę też wepchnąłem do walizki. „Stambuł do zjedzenia" trzecia książka Bartka Kieżuna to najlepszy przewodnik po zabytkach i przysmakach dawnego Konstantynopola.

To też tureckie jedzenie, za które bierze się tym razem Bartek Kieżun w swojej nowej książce. Bartek Kieżun dociera do odległych zakątków Europy, by przywieźć stamtąd opowieści o Orient Expressie, Konstantynie, intrygujących restauracjach, o których wiedzą tylko wybrani, i najlepszych przystawkach do raki. W jego książce „Stambuł do zjedzenia" miasto to jawi się jako kulinarne królestwo gotowe, by je odkryć.

POWIĄZANE KSIĄŻKI