Księgarenka przy ulicy Wiśniowej

Księgarenka przy ulicy Wiśniowej - Alek Rogoziński | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Alek Rogoziński
WYMIAR
7,31 MB
NAZWA PLIKU
Księgarenka przy ulicy Wiśniowej.pdf
ISBN
1328007279173

OPIS

Pan Alojzy, sympatyczny właściciel małej księgarenki przy ul. Wiśniowej, postanawia zamknąć swój sklepik z książkami. Prowadził go przez prawie pół wieku, ale jest coraz starszy, brakuje mu sił. Chciałby odpocząć i wreszcie zrealizować swoje marzenie o dalekiej podróży do córki, mieszkającej w Australii.Księgarenka, jego całe życie, zostanie zamknięta, ale nie tak zwyczajnie, z dnia na dzień. Dla jej wiernych, stałych bywalców pan Alojzy przygotował prezenty. Postanowił obdarować ich egzemplarzami swoich ukochanych książek. Dla każdej osoby wybrał pozycję szczególną, taką, która jego zdaniem może być dla tej osoby drogowskazem albo pocieszeniem. Piękna i roztrzepana Celestyna otrzyma od niego Błękitny zamek Lucy Maud Montgomery. Dla tajemniczej Alicji pan Alojzy ma oczywiście Alicję w Krainie Czarów, a dla bezwzględnego reżysera Opowieść wigilijną. Największa niespodzianka spotka jednak Ryszardę Kociołek, w ręce której trafi Wielka księga Kubusia Puchatka.Książki są przewodnikami duszy, w to wierzy pan Alojzy. Czy ma rację? Czy uda mu się rozświetlić smutne poranki pewnej zapracowanej kobiety, która naprawdę nie znosi Świąt, i przywołać uśmiech na twarz małego chłopca? Czy moc obdarowywania i czynienia dobra ma taką siłę, że smutny sekret pana Alojzego przestanie tak bardzo ciążyć mu na sercu?

Odrobinę zaskoczyło mnie, ale i uradowało, że tegoroczna antologia jest wznowieniem książki, która ukazała się po raz pierwszy w 2016 roku. Nie miałam okazji jej do tej pory przeczytać, za to drugie wydanie niedawno trafiło w moje ręce. Opis: Księgarenka przy ulicy Wiśniowej - opracowanie zbiorowe.

Cykl stał się więc dla czytelników czymś w rodzaju świątecznej tradycji, dlatego cieszy się sporą popularnością. Księgarenka przy ulicy Wiśniowej - Praca zbiorowa - Ceny już od 22,32 zł Porównaj ceny i zobacz opinie w 8 sklepach. Zobacz inne E-Beletrystyka, najtańsze i najlepsze oferty tylko na Ceneo.pl „Księgarenka przy ulicy Wiśniowej" jest zbiorem opowiadań utrzymanych w świątecznym klimacie, napisanych przez Lilianę Fabisińską, Gabrielę Gargaś, Agnieszkę Krawczyk, Remigiusza Mroza, Martę Obuch, Alka Rogozińskiego oraz Magdalenę Witkiewicz. KSIĘGARENKA PRZY ULICY WIŚNIOWEJ.

POWIĄZANE KSIĄŻKI