Eine kleine trup

Eine kleine trup - Olga Warykowska | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Olga Warykowska
WYMIAR
10,34 MB
NAZWA PLIKU
Eine kleine trup.pdf
ISBN
4992182534135

OPIS

Podlaskie dni są spokojne, pełne kartaczy, sękaczy i ryb. Do czasu, aż ktoś nie umrze…Amadeusz Wagner, drugi flecista Filharmonii Wrocławskiej, zmierza na przymusowy urlop do Gawrych Rudy, do rodzicielki. Na Podlasiu – poza kartaczami, sernikiem, pierogami, racuchami, rosołem, kanapkami i pozostałymi smakołykami mamusi – czekają na niego tajemnice skrywane przez mieszkańców tego urokliwego regionu. Jest złodziej, jest trup znienawidzonej przez wszystkich nauczycielki – Francy, są duchowni i są kumple ze szkoły. Wagner z „Eine kleine Nachtmusik” i burczącym brzuchem w tle, karcony na każdym kroku przez mamusię, próbuje rozwikłać pewną dość skomplikowaną zagadkę, ale właściwie nikt nie chce mu w tym pomóc. Każdy wydaje się w pewien sposób uwikłany w tę sprawę.

Na Podlasiu poza kartaczami, sernikiem, pierogami, racuchami, rosołem, kanapkami i pozostałymi ... "Eine kleine trup" jest satyrą o przywarach polskiego społeczeństwa. Autorka w sposób prześmiewczy kreuje mieszkańców wsi Gawrych Ruda.

Książka napisana jest lekko i bardzo przystępnie, czyta się ją niezwykle szybko. Eine kleine trup - czyli Amadeusz Wagner w akcji😍. Witamy na Podlasiu! Mmm, kartacze, sernik, pierogi, racuchy, rosół, kanapki i trup 😂.

POWIĄZANE KSIĄŻKI