Bóle fantomowe

Bóle fantomowe - Alina Sułkowska | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Alina Sułkowska
WYMIAR
7,13 MB
NAZWA PLIKU
Bóle fantomowe.pdf
ISBN
3358003232333

OPIS

To, co utraciliśmy, często boli najbardziej.Dzieciństwo młodego chłopca dorastającego na zachodnich kresach Polski upływa pod znakiem beztroski, przygód i magii. Nocne wyprawy do lasu i na ryby, letnie wieczory spędzane pod gołym niebem, odkrywanie zakazanych tajemnic, które tak bardzo pobudzają nastoletnią wyobraźnię... Ale pewnego dnia w ten sielski pejzaż wkracza brutalna, postpeerelowska rzeczywistość, a zainicjowane przez nią wydarzenia prowadzą do tragedii. By zrozumieć samego siebie, młody bohater musi nie tylko poznać historię swojej rodziny, dotkniętej przesiedleniami, ale także nauczyć się żyć z dotkliwym bólem straty.„Bóle fantomowe” to barwna i poruszająca powieść, która przywodzi na myśl prozę mistrzów takich jak Wiesław Myśliwski. To historia o bolesnych zakończeniach i trudnych początkach, ale przede wszystkim – o pamięci, której nigdy nie można do końca zaufać.

Bóle fantomowe - leczenie. Leczenie bólu fantomowego jest niezwykle złożone, tak jak zresztą sama istota dolegliwości, która stanowi duże wyzwanie dla lekarzy. bóle fantomowe, czyli pochodzące z amputowanej kończyny, obwodowy ból neuropatyczny sprzężony np.

Skuteczne metody leczenia bólu fantomowego są jednak możliwe dzięki odkryciom współczesnej nauki. Ważne elementy leczenia bólu fantomowego to także: psychoterapia, terapia fizykalna, elektroterapia (TENS) i akupunktura. Wykazano, że skojarzona terapia behawioralna, relaksacyjna i stymulacja elektryczna (w obrębie kikuta np.

POWIĄZANE KSIĄŻKI