Bóle fantomowe

Bóle fantomowe - Alina Sułkowska | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Alina Sułkowska
WYMIAR
8,9 MB
NAZWA PLIKU
Bóle fantomowe.pdf
ISBN
7672832475284

OPIS

To, co utraciliśmy, często boli najbardziej.Dzieciństwo młodego chłopca dorastającego na zachodnich kresach Polski upływa pod znakiem beztroski, przygód i magii. Nocne wyprawy do lasu i na ryby, letnie wieczory spędzane pod gołym niebem, odkrywanie zakazanych tajemnic, które tak bardzo pobudzają nastoletnią wyobraźnię... Ale pewnego dnia w ten sielski pejzaż wkracza brutalna, postpeerelowska rzeczywistość, a zainicjowane przez nią wydarzenia prowadzą do tragedii. By zrozumieć samego siebie, młody bohater musi nie tylko poznać historię swojej rodziny, dotkniętej przesiedleniami, ale także nauczyć się żyć z dotkliwym bólem straty.„Bóle fantomowe” to barwna i poruszająca powieść, która przywodzi na myśl prozę mistrzów takich jak Wiesław Myśliwski. To historia o bolesnych zakończeniach i trudnych początkach, ale przede wszystkim – o pamięci, której nigdy nie można do końca zaufać.

W większości przypadków dotyczą kończyny, jednak mogą pojawić się nawet po wyrwaniu zęba lub usunięciu piersi. Co to są bóle fantomowe? Pacjenci po amputacji kończyny mogą odczuwać ból w nodze, czy ręce, której nie mają. Opisują go jako pieczenie, wrażenie prądu elektrycznego przeszywającego kończynę, ból uciskowy, mają wrażenie skurczu nogi, odczuwają przenikające zmrożeniu dłokończyny, przymusowo zgiętą pozycję nogi bez możliwości rozprostowania, unoszenie się w powietrzu ... Bóle fantomowe.

W większości przypadków, bóle fantomowe nie są odczuwalne przez cały czas. Nasilenie bólu następuje zazwyczaj wieczorem oraz w nocy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI