Świadek

Świadek - Teresa Lewandowska | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Teresa Lewandowska
WYMIAR
7,36 MB
NAZWA PLIKU
Świadek.pdf
ISBN
8116105694036

OPIS

Tylko wojna może cię nauczyć, ile warte jest ludzkie życie.Mały chłopiec, nieświadomy przyszłości, jaka go czeka, mimowolnie staje się świadkiem wielkiej historii. Dzieciństwo spędzone na Kresach Wschodnich, ucieczka przed banderowcami w czasie II wojny światowej i dorosłość w odbudowującej się Polsce – oto trzy filary opowieści, która ukazuje ludzki los na tle dokonujących się politycznych przemian, konfliktów i wojen, odbierających milionom ich ukochane domy i skazujących na tułaczkę. Jak dorastanie w tym pełnym niebezpieczeństw świecie wpłynie na dalsze życie chłopca? Czy codzienną walkę o każdy kawałek chleba można nazwać szczęśliwym dzieciństwem? I czy w czasach, gdy wszelkie kolory bledną, jest miejsce na dziecięce marzenia?

Zeznania świadka stanowią dowód w postępowaniu. Instytucja źródła dowodowego w postaci świadka jest wspólna dla postępowania cywilnego, postępowania karnego i postępowania administracyjnego.

Zebrałam kilka informacji, które pozwolą Wam spokojnie przygotować się do wejścia w rolę świadka na ślubie. Mężczyzna staje w obronie napadniętej kobiety, jednak zostaje oskarżony o pobicie napastnika, karanego wcześniej przestępcy. Rzekomy pokrzywdzony wygrywa sprawę dzięki zeznaniom podstawionego świadka. Świadek ma obowiązek stawić się na wezwanie sądu w wyznaczonym miejscu i czasie i bez zezwolenia przewodniczącego składu orzekającego nie może oddalić się z sądu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI