Saladyn Wielki. Pogromca krzyżowców i wódz islamu

Saladyn Wielki. Pogromca krzyżowców i wódz islamu Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
4,36 MB
NAZWA PLIKU
Saladyn Wielki. Pogromca krzyżowców i wódz islamu.pdf
ISBN
4474877692732

OPIS

Saladyn – Prawy w Wierze.Imię, które do dziś otacza legenda.Wojownik i polityk, zwycięzca spod Hattin i zdobywca Jerozolimy, postrach krzyżowców i bohater muzułmanów – tak powszechnie kojarzy się imię Saladyna. Tymczasem sułtan, postać niezwykle barwna i fascynująca – wykracza dalece poza ten stereotyp. Dla samych muzułmanów, przy wszystkich zasługach i osiągnięciach, pozostaje bohaterem, choć nie bez skazy.Oto prawdziwe oblicze założyciela dynastii Ajjubidów – spisana z wykorzystaniem źródeł łacińskich i arabskich niezwykła historia człowieka, który wyrósł na najpotężniejszego władcę świata. Jego droga stanowi prawdziwy fenomen. Jest wypadkową szczęścia, sprytu, przebiegłości oraz znakomitej organizacji i zarządzania. Saladyn wyciągał wnioski i uczył się na popełnianych błędach. Jednocześnie wykorzystywał nadarzające się okazje, czas przełomu, którego stał się głównym architektem.

Księgarnia stacjonarna: Dymińska 4, Warszawa-Żoliborz. Saladyn Wielki. Pogromca krzyżowców i wódz islamu w kategorii Literatura Książka Saladyn Wielki.

Pogromca krzyżowców i wódz islamu (6169434) - Piotr Solecki - Książka, recenzja, streszczenie Saladyn Wielki. Pogromca krzyżowców i wódz islamu Piotr Solecki Wydawnictwo: Replika Data wydania: 2020-11-24 Kategoria: Historyczne ISBN: 9788366481763 Liczba stron: 256. Przywódcy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI